Nauczyciel Roku 2015: Zgłoszenia do 18 września

Ruszyła 14 edycja konkursu Nauczyciel Roku 2015. Zgłoszenia można przesyłać do 18 września.
Nauczyciel Roku 2015: Zgłoszenia do 18 września
Zwycięzcę Konkursu Nauczyciel Roku 2015 poznamy 13 października 2015 r. (fot.men.gov.pl)

Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto jest czynnym nauczycielem, bez względu na rodzaj placówki, w której pracuje (za wyjątkiem szkół wyższych), stopień awansu zawodowego i specjalizację.

Kto może zgłosić kandydata do konkursu?

Kandydatów na Nauczyciela Roku 2015 mogą zgłaszać dyrekcje placówek, koledzy z grona pedagogicznego, uczniowie, rodzice, organy prowadzące, kuratoria oświaty. A także organizacje i instytucje współpracujące z nauczycielem. Można też samemu zgłosić swoją kandydaturę.

Jak informuje resort edukacji wymogiem formalnym jest wypełnienie formularza i napisanie uzasadnienia wniosku oraz przedstawienie osiągnięć, zarówno tych, które można zmierzyć i policzyć, jak i tych, których nie da się wprost przełożyć na punkty i procenty.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj.

- Osiągnięcia uczestników ocenia jury złożone ze specjalistów, którzy doskonale rozumieją, czym różni się praca w przedszkolu od przygotowania olimpijczyka. Nie trzeba wykazywać się osiągnięciami na miarę międzynarodowych konkursów, bo czasem większym sukcesem jest doprowadzenie do tego, że uczeń zda z klasy do klasy. Co, oczywiście nie znaczy, że praca z wybitnie uzdolnionymi uczniami jest łatwa i nie jest przez nas doceniana. Ale każdy, kto pracuje z dziećmi czy młodzieżą wie, że zaangażowania nauczyciela nie da się zmierzyć wyłącznie szkiełkiem i okiem - informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, organizator konkursu.

Zwycięzcę Konkursu Nauczyciel Roku 2015 poznamy 13 października 2015 r., podczas Gali Finałowej, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie w przededniu Dnia Edukacji Narodowej.

Konkurs jest objęty patronatem minister edukacji narodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE