PARTNER PORTALU
  • BGK

Nauczyciel Roku 2015: Zgłoszenia do 18 września

  • AT    7 lipca 2015 - 10:32
Nauczyciel Roku 2015: Zgłoszenia do 18 września

Zwycięzcę Konkursu Nauczyciel Roku 2015 poznamy 13 października 2015 r. (fot.men.gov.pl)

Ruszyła 14 edycja konkursu Nauczyciel Roku 2015. Zgłoszenia można przesyłać do 18 września.
Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto jest czynnym nauczycielem, bez względu na rodzaj placówki, w której pracuje (za wyjątkiem szkół wyższych), stopień awansu zawodowego i specjalizację.

Kto może zgłosić kandydata do konkursu?

Kandydatów na Nauczyciela Roku 2015 mogą zgłaszać dyrekcje placówek, koledzy z grona pedagogicznego, uczniowie, rodzice, organy prowadzące, kuratoria oświaty. A także organizacje i instytucje współpracujące z nauczycielem. Można też samemu zgłosić swoją kandydaturę.

Jak informuje resort edukacji wymogiem formalnym jest wypełnienie formularza i napisanie uzasadnienia wniosku oraz przedstawienie osiągnięć, zarówno tych, które można zmierzyć i policzyć, jak i tych, których nie da się wprost przełożyć na punkty i procenty.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj.

- Osiągnięcia uczestników ocenia jury złożone ze specjalistów, którzy doskonale rozumieją, czym różni się praca w przedszkolu od przygotowania olimpijczyka. Nie trzeba wykazywać się osiągnięciami na miarę międzynarodowych konkursów, bo czasem większym sukcesem jest doprowadzenie do tego, że uczeń zda z klasy do klasy. Co, oczywiście nie znaczy, że praca z wybitnie uzdolnionymi uczniami jest łatwa i nie jest przez nas doceniana. Ale każdy, kto pracuje z dziećmi czy młodzieżą wie, że zaangażowania nauczyciela nie da się zmierzyć wyłącznie szkiełkiem i okiem - informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, organizator konkursu.

Zwycięzcę Konkursu Nauczyciel Roku 2015 poznamy 13 października 2015 r., podczas Gali Finałowej, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie w przededniu Dnia Edukacji Narodowej.

Konkurs jest objęty patronatem minister edukacji narodowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.