Nauczyciel roku wybrany

Marzena Kędra, nauczycielka nauczania zintegrowanego i dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance, została Nauczycielem Roku 2012 w konkursie, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli, cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne.
Nauczyciel roku wybrany

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie. Zorganizowano ją z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ponieważ święto wypadało w tym roku w niedzielę, dlatego najważniejsze uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej przesunięto na poniedziałek.

Czytaj też:Nauczanie bez biurokracji

Podczas gali życzenia skierowane do nauczycieli przekazała - w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego - podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka. Listy do nauczycieli wystosowały również marszałek Sejmu Ewa Kopacz oraz poprzednia szefowa resortu edukacji Katarzyna Hall.

"Wszyscy pamiętamy swojego nauczyciela, tego który (...) obudził w nas marzenia, który wlał w nasze serca wiarę w to, że może nam się udać" - mówiła minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas, dziękując pedagogom za ich pracę.

Czytaj też: Prezydent dziękuje nauczycielom

"Jestem wdzięczna za to, co zrobiliście dla polskich uczniów i polskiej młodzieży; potwierdzają to wyniki międzynarodowych badań PISA. Pokazują one, że reformowanie systemu edukacji opłaca się przede wszystkim naszym uczniom. Ale to reformowanie nie udałoby się bez codziennej trudnej pracy nauczycieli, wychowawców - w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych" - zwróciła uwagę Szumilas.

Zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu Marzena Kędra od prawie 20 lat działa w Polskim Stowarzyszeniu Animatorów Celestyna Freineta - obecnie pełni funkcję prezesa. Już na początku pracy zawodowej postanowiła, jak mówi, "humanizować edukację". W 2005 roku została dyrektorką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance (woj. opolskie). Podstawą jej działań została pedagogika Freineta, z wykorzystaniem metody Janusza Korczaka.

"Janusz Korczak powiedział, że dzieciństwo czyni człowiekiem. Przez wszystkie lata swojej pracy starałam się, aby dzieciństwo było najważniejsze" - przyznała Marzena Kędra po otrzymaniu tytułu Nauczyciela Roku 2012.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

wybrany wybrany w dodatku najlepszy!!!!!!!!!!!!!!!

Keson, 2012-10-15 21:24:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE