PARTNER PORTALU
  • BGK

Nauczyciel z Radomia najlepszy w Polsce

  • PAP    13 października 2010 - 14:24

Marek Golka, nauczyciel fizyki z Radomia, został w czwartek "Nauczycielem Roku". Nagrodę wręczył mu podczas gali na Zamku Królewskim prezydent Bronisław Komorowski.
Konkurs "Nauczyciel Roku" odbywa się po raz dziewiąty. "Z wielką radością witam tę inicjatywę; zachęcam, aby szukać tego jednego, jedynego (...), ale jednocześnie budować przekonanie, że w każdym z nauczycieli jest coś wielkiego, pięknego - mówił prezydent podczas czwartkowej gali konkursu.

Jak dodał, takie inicjatywy podkreślają znaczenie zawodu nauczyciela i jego roli. "Cieszę się, że są inicjatywy, które zmierzają do tego, aby dyskusje i rozważania dotyczące zawodu nauczyciela i realiów szkoły polskiej przenosić na fora szersze, do opinii publicznej" - mówił Komorowski. Jak ocenił, jest zapewne wiele osób w polskim systemie edukacyjnym, które zasługują na takie szczególne wyróżnienie.

Marek Golka w tym roku obchodzi 40-lecie pracy jako nauczyciel; w tym czasie wychował 270 finalistów i 105 laureatów olimpiad fizycznych, astronomicznych i technicznych. 16 jego podopiecznych brało także udział w olimpiadach międzynarodowych. Przez wiele lat uczył w VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, od dwóch lat pracuje w Gimnazjum nr 5 im. Jacka Malczewskiego. Współpracuje także z XIII LO w Szczecinie, które od kilku lat co roku wygrywa ranking na najlepszą szkołę ponadgimnazjalną w Polsce.

Golka, dziękując za wyróżnienie, podkreślił, że główną inspiracją w pracy byli dla niego zawsze jego uczniowie, od których wiele się nauczył. Dodał, że pomagała mu zawsze pasja "do nauczania i pasja do fizyki - przedmiotu najpiękniejszego i najważniejszego, bo fizyka jest absolutnie wszystkim i wszystko, co nas otacza, jest fizyką". Kapituła konkursu przyznała także w czwartek dwa wyróżnienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: