PARTNER PORTALU
  • BGK

Nauczyciele boją się cyfrowej szkoły

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    3 lipca 2012 - 06:59
Nauczyciele boją się cyfrowej szkoły

Informatyzację polskich szkół MEN powinno zacząć od zmiany mentalności nauczycieli i dyrektorów.
Jeśli Ministerstwo Edukacji chce z sukcesem wprowadzić program „Cyfrowa szkoła” musi przełamać opór nauczycieli – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Cyfrowa szkoła najważniejsza ze wszystkich zadań

Musi przeprowadzić kompleksowe szkolenia dla nauczycieli, stworzyć zasoby edukacyjne, a także podjąć działania, które przełamią barierę psychologiczną wśród pedagogów i zachęcą ich do korzystania z technologii informatycznych w trakcie nauki.

Program „Cyfrowa szkoła” ruszy dopiero wtedy, gdy wyniki pilotażu potwierdzą, że technologie informatyczne rozwijają kompetencje uczniów. Cyfryzacja zaczęłaby się w 2014 r. i trwała trzy lata – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • podpisałem, 2012-07-03 21:26:51

    Bzdura! Nauczyciele nie boją się cyfrowej szkoły. To dziennikarz twierdzi, że jest inaczej. Opiera się przy tym na opinii komercyjnych firm, które wyczuły interes, jaki mogą zrobić na szkoleniach dla tak masowego i stabilnego finansowo odbiorcy.
  • mare, 2012-07-03 10:15:10

    Bzdura.W przeciętnej szkole internet w każdej klasie to marzenie. Nawet pracownie komputerowe są przestarzałe !A jedna tablica interaktywna na 700 uczniów to norma.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: