PARTNER PORTALU
 • BGK

Nauczyciele domagają się podwyżek

 • GK    5 września 2013 - 17:16
Nauczyciele domagają się podwyżek

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego napisał list do minister edukacji Krystyny Szumilas w sprawie podwyżek w 2014 r.
Informuje w nim, że Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego prosi o podjęcie działań w celu zagwarantowania w roku 2014 podwyżki wynagrodzeń nauczycieli.

Jak poinformował, ostatnia podwyżka wynagrodzeń nauczycieli miała miejsce we wrześniu 2011 r., zatem rok 2014 byłby trzecim kolejnym rokiem bez wzrostu wynagrodzeń tej grupy zawodowej.

- Zgodnie z ostatnimi wypowiedziami premiera Donalda Tuska, sytuacja gospodarcza kraju ulega poprawie, nie ma zatem powodu, by utrzymywać wynagrodzenia nauczycieli na poziomie sprzed trzech lat. Jednocześnie przypominamy, że właśnie trudną sytuacją budżetową uzasadniane było przesunięcie (w roku 2010) terminu zwiększenia wynagrodzeń nauczycieli ze stycznia na wrzesień. Wnosimy więc, by powrócić do rozwiązania systemowego regulacji wynagrodzeń nauczycieli od stycznia już w roku 2014 - czytamy w liście prezesa Sławomira Broniarza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (6)

 • ANYDEJ, 2013-10-14 20:03:42

  ALBO JĄ KTOŚ "PRZEROBIŁ" ALBO,PRZEZ SWOJE PRZEMYŚLENIA,NISZCZY TO CO BYŁO W KRAJU NAJWSPANIALSZE I JEDYNE ! CZY O TO CHODZI?
 • nauczyciel z Warszawy , 2013-10-12 18:14:09

  Popracujcie sobie w szkole... ja 25 lat ... Hałas i roszczenia rodziców, ogromna odpowiedzialność za zdrowie i efekty edukacji czyli nauczania i wychowania... dom tego nie robi tylko sceduje na szkołę. Ale ja lubię swoją pracę i nie wyobrażam sobie pracy z przedmiotem wolę z człowiekiem. Jestem dum...na z tego co robię i uważam, że nauczycielom należy się godne ich wysiłku wynagrodzenie, dla jasności podwyżka była we wrześniu 2013 roku o 114 zł brutto w przypadku nauczyciela dyplomowanego, a w tym samym czasie zabrano z powodu braku w budżecie Warszawy 300 zł średnio brutto dodatku motywacyjnego. to ile było tej podwyżki ? - 186 zł !!! o tym się nie mówi a taka jest prawda.  rozwiń
 • I. d.s. p., 2013-10-09 08:27:12

  ja nawet wiem na pewno, ze ostatnia podwyżka dla nauczycieli była we wrześniu 2012 r., wiem bo naliczam płace nauczycielom, w tak perfidny sposób okłamuje się opinię publiczną, to się w głowie nie mieściNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: