Nauczyciele nie mają przerwy świątecznej

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 21-12-2012
  • drukuj
Dyrektorzy nie informują rodziców, że w przerwie świątecznej nauczyciele mogą się zaopiekować uczniami.
Nauczyciele nie mają przerwy świątecznej

Kłopot ze zorganizowaniem opieki w przerwie świątecznej ma wielu z ponad 1,3 mln rodziców dzieci z przyszkolnych oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III - pisze „Rzeczpospolita".

Dyrektorzy wykorzystują nieznajomość prawa oświatowego przez rodziców. Jeśli w domu nie ma kto się zaopiekować dziećmi 24, 27, 28 i 31 grudnia, to powinna to uczynić właśnie szkoła.

Nauczyciele na podstawie art. 64 Karty nauczyciela urlop mają w czasie trwania ferii. Przerwa świąteczna do nich nie należy. Dla nich przerwa świąteczna to okres pracy, choć bez zajęć dydaktycznych, czyli lekcji - informuje „Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Oczywiście my, nauczyciele powinniśmy pracować też nie tylko w Wigilię , ale i w Boże Narodzenie, kiedy pijani rodzice leczą kaca. Wszak możemy wypocząć w wakacje! Po co nam święta?

Glupia nauczycielka, 2013-12-05 21:21:00 odpowiedz

Wójtowi na dziedziniec te "niechciane" dzieci w czasie świąt Bożego Narodzenia podrzucajcie. Rodzice muszą się przecież odstresować. Jego (miłościwie nam panującego) stać na troskę o wszystkie żyjątka tego świata, ba nawet o dziurę ozonową zadba aby mniejsza była, bo to dobry Pan jest.... rozwiń

pllo, 2012-12-26 22:26:45 odpowiedz

Jeszcze nie słyszałam, aby jakiekolwiek dziecko w tych dniach okazało chęć "skorzystania" z oferty zajęć szkolnych. Pewnie, nawet jakby jedno dziecko się zjawiło, to pozostałych kilkunastu nauczycieli też musiałoby się nim zająć?

jolanta1, 2012-12-25 19:36:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE