Nauczyciele nie ufają samorządom. Boją się cięć

MEN chce oddać samorządom nauczycielski awans. Ale samorządy nie chcą tego prezentu. Mimo to związki zawodowe szykują się do strajku - informuje "Gazeta Wyborcza".
Nauczyciele nie ufają samorządom. Boją się cięć

MEN chce dać samorządom większy wpływ na zasady zatrudnienia i zarobki nauczycieli. Ale do proponowanych zmian władze lokalne się nie palą. Na pytanie, czy ministerstwo z planów się wycofa, skoro samorządom zmiany się nie podobają, wiceminister Krzyżanowski nie przeczy.

Mimo to ZNP i oświatowa "Solidarność" przygotowują protesty w obronie nauczycielskich przywilejów - od poniedziałku na szkołach będą wywieszone flagi, a na sobotę 23 listopada zapowiadają ogólnopolską manifestację.

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

@urzędnik - nauczyciele w Polsce sa niezalezni od VIII wieku. Doceniając rangę i wagę zawodu nauczycielskiego KEN stworzyła osobny stan nauczycielski. Rozumiem, że dla samo-rzadzacego urzędnika najlepiej byłoby, gdyby nauczyciel przed obliczem przełożonego miał wygląd lichy i durnowaty, tak by swoi...m pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego.
@Alka - uczymy się przez całe zycie.
rozwiń

podpisałem, 2013-11-15 21:49:04 odpowiedz

Nauczyciele - uczyliście tych, co dzisiaj są samorządowcami i obawiacie się ich działań ? To dlaczego nie nauczyliście ich przestrzegania zasad etycznych, nie daliście im odpowiednich kompetencji ? Czyżby miała zemścić się na was - wasza niekompetencja ?

Alka, 2013-11-14 22:27:11 odpowiedz

A od kiedy to nauczyciele maja być niezależni ?. Są takimi samymi pracownikami, jak wielu innych. A niekompetencji więcej znajdę w gronie nauczycielskim niż wśród wójtów czy burmistrzów. Czas już skończyć z fikcją, polegającą na tym, że dobrze ponad 50% nauczycieli ma najwyższy stopień awansu zawodo...wego. Warto by też odesłać na emeryturę tych, którzy osiągnęli wiek emerytalny i zrobić miejsca młodszym. rozwiń

urzędnik, 2013-11-14 21:58:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU