PARTNER PORTALU
 • BGK

Nauczyciele nie ufają samorządom. Boją się cięć

 • media/PAP    14 listopada 2013 - 08:17
Nauczyciele nie ufają samorządom. Boją się cięć

MEN chce oddać samorządom nauczycielski awans. Ale samorządy nie chcą tego prezentu. Mimo to związki zawodowe szykują się do strajku - informuje "Gazeta Wyborcza".
MEN chce dać samorządom większy wpływ na zasady zatrudnienia i zarobki nauczycieli. Ale do proponowanych zmian władze lokalne się nie palą. Na pytanie, czy ministerstwo z planów się wycofa, skoro samorządom zmiany się nie podobają, wiceminister Krzyżanowski nie przeczy.

Mimo to ZNP i oświatowa "Solidarność" przygotowują protesty w obronie nauczycielskich przywilejów - od poniedziałku na szkołach będą wywieszone flagi, a na sobotę 23 listopada zapowiadają ogólnopolską manifestację.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • podpisałem, 2013-11-15 21:49:04

  @urzędnik - nauczyciele w Polsce sa niezalezni od VIII wieku. Doceniając rangę i wagę zawodu nauczycielskiego KEN stworzyła osobny stan nauczycielski. Rozumiem, że dla samo-rzadzacego urzędnika najlepiej byłoby, gdyby nauczyciel przed obliczem przełożonego miał wygląd lichy i durnowaty, tak by swoi...m pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego. @Alka - uczymy się przez całe zycie.  rozwiń
 • Alka, 2013-11-14 22:27:11

  Nauczyciele - uczyliście tych, co dzisiaj są samorządowcami i obawiacie się ich działań ? To dlaczego nie nauczyliście ich przestrzegania zasad etycznych, nie daliście im odpowiednich kompetencji ? Czyżby miała zemścić się na was - wasza niekompetencja ?
 • urzędnik, 2013-11-14 21:58:43

  A od kiedy to nauczyciele maja być niezależni ?. Są takimi samymi pracownikami, jak wielu innych. A niekompetencji więcej znajdę w gronie nauczycielskim niż wśród wójtów czy burmistrzów. Czas już skończyć z fikcją, polegającą na tym, że dobrze ponad 50% nauczycieli ma najwyższy stopień awansu zawodo...wego. Warto by też odesłać na emeryturę tych, którzy osiągnęli wiek emerytalny i zrobić miejsca młodszym.  rozwiń