PARTNER PORTALU
 • BGK

Nauczyciele popracują dłużej

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    15 czerwca 2012 - 06:43
Nauczyciele popracują dłużej

Rząd zmienia politykę wobec nauczycieli. Siada do rozmów z samorządowcami i związkowcami nad poprawkami do Karty nauczyciela.
Tak zadeklarował wiceminister edukacji Maciej Jakubowski. Dotąd MEN na każde pytanie o Kartę nauczyciela odpowiadał, że nie będzie zmian – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Karta nauczyciela się sypie

Jedynie premier Donald Tusk przyznał w lutym, że zmiany na wniosek samorządów przygotowują posłowie.

Czytaj też: Motywowanie nauczyciela, gdy nie ma go w pracy

Właśnie samorządy najbardziej narzekają na Kartę. Wprawdzie pieniądze na utrzymanie szkół dostają z budżetu centralnego, ale wystarcza ich wyłącznie na pensje dla nauczycieli, a ostatnio nawet i na to nie.

Samorządy widzą w Karcie zbyt duży balast dla swoich budżetów m.in. dlatego, że sztywne, ustalane centralnie zarobki nauczycieli nie pozwalają im kształtować własnej polityki zatrudnienia – podaje „Gazeta Wyborcza”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • n-l z publicznej placówki, 2012-06-17 00:00:58

  do bezrobotnego nauczyciela - pisz za siebie, bo ja nie chce pracy jako niewolnik w prywatnej szkole za najniższą krajową, nie po to sie uczyłam , żeby teraz prywatnych przedsiębiorców dorabiać. Mam rodzinę , dzieci , ktore sie uczą, a niestety z proponowanych zarobków w prywatnej placówce przeżyć m...oże się da, ale jako singiel u mamy na garnaszku.  rozwiń
 • bezrobotny nauczyciel, 2012-06-16 22:36:28

  Broniarz przestań szkodzić nauczycielom. Przez twoje głupie protesty nie mamy pracy. Bezsilne samorządy likwidują szkoły. To przez ciebie Broniarz. Chcemy pracy a nie przywilejów,
 • podpisałem, 2012-06-15 22:33:22

  Rozmowy dopiero mają się zacząć, ale wynik jest już znany: "Nauczyciele popracują dłużej". Taka demokracja!