PARTNER PORTALU
  • BGK

Nauczyciele stracą pracę

  • Przegląd Prasy/Dziennik Gazeta Prawna    25 kwietnia 2013 - 07:59
Nauczyciele stracą pracę

W tym roku pracę w oświacie może stracić nawet dwukrotnie więcej nauczycieli niż przed rokiem. Największe cięcia etatów będą w placówkach ponadgimnazjalnych, do których wkracza niż demograficzny.
Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" niespełna tydzień pozostał szefom placówek oświatowych na przedstawienie samorządom swoich planów organizacyjnych na nowy rok szkolny.

Tworzą je pod presją wójtów i burmistrzów, którzy domagają się oszczędności. Ci, którzy nie będą ciąć etatów i ograniczać liczby klas, muszą się liczyć z tym, że ich dokumenty zostaną zwrócone do poprawki - podaje "DGP".

Czytaj też: Nauczyciele spędzają w szkole za mało czasu

Jak informuje gazeta w ubiegłym roku z pracy w szkołach wskutek takiej polityki gmin odeszło 7 tys. nauczycieli. Według szacunków związków oświatowych w tym roku może być ich nawet dwukrotnie więcej.

Przyczyniają się do tego niż demograficzny, którego fala przechodzi obecnie przez szkoły ponadgimnazjalne, a także pogłębiające się problemy finansowe samorządów - wyjaśnia "DGP".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • stara wiara, 2013-04-25 14:58:48

    Uczelnie nadal za nasze, podatników pieniądze produkują rocznie nowe setki tysięcy absolwentów zbędnych kierunków. Lepiej byłoby kształcić w kierunku rehabilitacji i opieki geriatrycznej- w bogatych krajach potrzebują naszych dzieci tak samo jak naszego mięsa armatniego na próby do gazów bojowych or...az królików dośw do skuteczności amerykańskiej broni biologicznej.  rozwiń
  • pllo, 2013-04-25 08:33:46

    Szkoły sprywatyzować, sory, oddać orgonizajom pożytku publicznego za symbolicznego złocisza a jak się póżnie okaże że pożytki są mniej publiczne to już nie będzie problem gminy, za to oszczędności będą tylko gminne. Ile dobrego można będzie za ten kesz uczynić. A oświata, komu ona dzisiaj potrzebna ...jak dovcelowo wszyscy młodzi na zmywaku w GB lądują. To modelowe rozwiązanie proponuję rozciądnąć na inne żywotne interest społeczeństwa polskiego przede wszystkim ochronę zdrowia. Jak wszystkie szpitale na spichlerze zamienimy to przecież nasi unijni bracia i tak nas leczyć muszą a w gminnych i powiatowych kasach co zobaczymy. Kesz. Może trochę w tym mitomanii ale upawnionej moim zdanie bo kto wie dokąd lecimy i czy jeszczer leci z nami pilot?  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: