PARTNER PORTALU
 • BGK

Nauczyciele stracą pracę. Przez niż i oszczędności

 • PAP    17 czerwca 2015 - 06:10
Nauczyciele stracą pracę. Przez niż i oszczędności
Do końca roku wypowiedzenia otrzyma 4,2 tys. osób (fot. flickr / License Sleeping)

Pracę może stracić nawet 5 tys. nauczycieli. Z powodu niżu demograficznego i oszczędności samorządów wzrośnie za to liczba nauczycieli na niepełnych etatach.
Od stycznia do kwietnia dyrektorzy już rozwiązali umowy z 734 nauczycielami. To dopiero początek - według Ministerstwa Edukacji Narodowej do końca roku wypowiedzenia otrzyma 4,2 tys. osób - podaje "Gazeta Wyborcza".

Te liczby nie obejmują pedagogów, którym godziny pracy zmniejszono do kilku w tygodniu, a tych według ZNP będzie od września o kilkanaście tysięcy więcej.

W ciągu 10 lat liczba uczniów zmalała o ponad milion do 5,1 mln, a liczba nauczycieli spadła o 32 tys. do 650 tys.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • olo, 2015-06-17 15:25:01

  Żadna rewelacja. Zwalniano setki tysięcy pracowników w Gdańsku, Szczecinie, Radomiu, Łodzi, Olsztynie, warszawie i w innych miastach i wsiach w całej Polsce i nikt się nawet nie zapytał co będzie dalej i nimi i ich rodzinami. A jak mają zwolnić kilku nauczycieli to wielkie larum. Ostatnio widziałem ...zajęcia wych. fizycznego w jednej ze szkół na Mazowszu - 4 uczniów i jeden nauczyciel prowadzący i dopytałem czy to jest cała klasa. Okazało się że do tej klasy uczęszcza 4 uczniów. Nauczyciele po przepracowaniu 4 godzin dziennie w tej klasie będą na pewno "ogromnie zmęczeni przepracowaniem". Czas najwyższy przedstawić raport o polskim szkolnictwie podstawowym i nie może być tak, że za pracę z 4 uczniami w jednej szkole nauczyciel dostaje datek wiejski (!!!).  rozwiń
 • uczeń w Anglii, 2015-06-17 13:21:19

  To chyba normalne, należy ponosić skutki swe nauczania.