Nauczycielska płaca minimalna bez zmian

Ministerstwo Edukacji Narodowej zamierza utrzymać kwoty minimalne stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli na poziomie obowiązującym od 1 września 2012 r.

Ministerstwo edukacji opracowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy.

Zgodnie z dokumentem minister nie wprowadza zmian w wysokości kwot minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli i utrzymuje je na poziomie obowiązującym od dnia 1 września 2012 r.

Tabela prezentująca wysokość stawek wynagrodzenia zasadniczego w złotych obowiązujących od 1 września 2013 r. w dziale multimedia.

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

@belfer - Twój nick jest zupełnie nietrafiony, bo nie masz pojęcia o szkole. Przeczytaj art 30 KN ze zrozumieniem!. Tam nie jest napisane, że każdy nauczyciel musi tyle zarobić (czy stoi, czy leży), ale - że gmina musi tyle ŚREDNIO wypłacić, łącznie np. z horrendalny motywacyjnym dla wiernego dyrekt...ora, kilkoma odprawami, nagrodami itp. Zwkły, szary "tablicowiec" w życiu takich pieniędzy nie ogląda. rozwiń

podpisałem, 2013-05-14 22:58:31 odpowiedz

do belfer - no i co wynika z tych danych, że nauczyciel tyle zarabia? Sama uczę i znam to środowisko, ale nie znam nikogo, kto by tyle zarabiał, chyba że dyplomowany z nadgodzinami i wysokim dodatkiem motywacyjnym. To jednak bardzo niewiele osób. To jest tak jak ze średnią zarobków: średnia prezesa ...spólki i stolarza. rozwiń

dumne oczko, 2013-05-14 17:55:05 odpowiedz

dumne oczko Zapoznaj się z art 30 KN 3. Średnie wynagrodzenie nauczycieli stanowi dla:

1) nauczyciela stażysty - 100%,
2) nauczyciela kontraktowego - 111%,
3) nauczyciela mianowanego - 144%,
4) nauczyciela dyplomowanego - 184%
- kwoty bazowej, określanej
... dla nauczycieli corocznie w ustawie budżetowej
i oszczęź sobie wstydu.
rozwiń

belfer, 2013-05-14 17:15:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU