PARTNER PORTALU
 • BGK

Nauczycielskie pensje do wyrównania

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    14 stycznia 2013 - 06:28
Nauczycielskie pensje do wyrównania

Do 20 stycznia samorządy muszą dokonać analizy ubiegłorocznych wydatków na płace dla nauczycieli.
Do 31 mają wypłacić jednorazowe dodatki uzupełniające tej grupie pedagogów, w której zarobki były niższe niż średnia gwarantowana w Karcie nauczyciela - podaje „Rzeczpospolita".

Samorządy muszą szczegółowo rozliczyć wynagrodzenia wypłacone w 2012 r. nauczycielom pracującym w prowadzonych przez nie szkołach.

Każdego roku organ prowadzący szkołę, będący jednostką samorządu terytorialnego, musi przeprowadzić analizę poniesionych w poprzednim roku kalendarzowym wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w odniesieniu do wysokości średnich wynagrodzeń, o których mówi Karta nauczyciela.

Przepis ten, mimo że funkcjonuje ponad cztery lata, wciąż budzi wiele wątpliwości - pisze „Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (12)

 • ja, 2014-01-20 16:26:12

  ja uczyłam się 10 lat dłużej od sprzątaczki i rodzinnego nie dostaję, zamiast zazdrościć, do nauki
 • śmiechu warte szkoda słów, 2013-05-26 13:54:10

  A czemu dodatków nie dadzą obsłudze tylko nauczycielom czemu niemamy premi motywacyjnej jak ktoś nie chorował przez rok i za tego który chorował musiał pracować o szarych ludziach nie myśli nikt ale nauczucielom czeba dać premie bo przeciez mało zadabiaja my na nogach do pracy a oni furami ...  rozwiń
 • zawiedziona, 2013-05-26 13:46:26

  do takiej pracy nie idzie sie dlatego że sie nic innego nie umie tylko że niema innej pracy i sie łapie co jest i każdy by chciał godnie żyć a za to co się zarabia w szkole przy sprzątaniu to sie wegetuje albo gorzej