Nauczycielu, uważaj na słowa

  • PAP/Dziennik Zachodni
  • 08-06-2013
  • drukuj
Od kilku tygodni uczniowie ze Śląska dokładniej przysłuchują się nauczycielom, a potem... dzielą się zasłyszanymi perełkami na specjalnych profilach na Facebooku
Nauczycielu, uważaj na słowa

Jak pisze "Dziennik Zachodni", w sieci można więc znaleźć "Cytaty nauczycieli z Jastrzębia-Zdroju" albo "IV LO Rybnik - powiedzonka i złote myśli nauczycieli". Podobne strony założono w Bielsku-Białej, Katowicach i Cieszynie.

"Nie skupiam się w czasie prowadzenia lekcji na tym, czy za chwilę powiem uczniom coś zabawnego" - mówi dr Jan Krajczok, polonista z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku. To on do jednej z uczennic, która się pomyliła podczas odpowiedzi, powiedział: "Jak ci się pomylą dni płodne z niepłodnymi, to zobaczysz, że będzie to miało znaczenie ", a drugiej, która powiedziała "O Boże" odparował: "Nie mów do mnie Boże, bo się peszę".

Gazeta pisze, że na sprawę zareagowało Śląskie Kuratorium Oświaty. - "Nauczyciele powinni stanowić autorytet dla uczniów , a niektóre z tych cytatów uwłaczają ludzkiej godności" - mówi Anna Wietrzyk, rzecznik prasowy Śląskiego Kuratora Oświaty. Sprawie przyjrzy się kurator.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE