PARTNER PORTALU
  • BGK

Nauki przyrodnicze na scenie

  • PAP    21 września 2012 - 08:02
Nauki przyrodnicze na scenie

Jak zobaczyć dźwięk, jak narysować piosenkę czy zrobić czekoladowy układ okresowy pokażą uczniowie z kilkudziesięciu szkół z całej Polski podczas rozpoczynającego się w piątek w Poznaniu Ogólnopolskiego Festiwalu "Nauki Przyrodnicze na Scenie".
Przez dwa dni w gmachu Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ponad 200 licealistów i gimnazjalistów z 30 szkół z całego kraju zaprezentuje swoje niekonwencjonalne projekty związane z nauczaniem nauk przyrodniczych, szczególnie fizyki.

Przygotowane przez uczniów i ich nauczycieli pokazy będą oceniane w trzech kategoriach: demonstracja, prezentacja multimedialna i przedstawienie.

Organizatorom festiwalu przyświeca cel lepszej nauki w szkołach i większej popularyzacji nauk przyrodniczych.

"Festiwale edukacyjne mają na celu zachęcić uczniów do podejmowania studiów na kierunkach przyrodniczych i technicznych, a w dalszej perspektywie ułatwić młodym ludziom znalezienie pracy w zawodach ciekawych i potrzebnych gospodarce" - powiedziała PAP Agnieszka Książkiewicz z biura prasowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Naukowcy z całej Europy od 2000 roku, co dwa lata, organizują wpierw krajowe, a następnie europejskie festiwale edukacyjne: "Nauki Przyrodnicze na Scenie" - "Science on Stage". W przyszłym roku Europejski Festiwal zostanie zorganizowany w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: