PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie będzie edukacyjnej wojny z rządem

  • AT    31 lipca 2012 - 18:58
Nie będzie edukacyjnej wojny z rządem

- Sposób przekazania projektów nowelizacji Karty Nauczyciela i ustawy o systemie oświaty do Sejmu jest zaplanowany tak, by nie pomylono nas z manifestacją - tłumaczy Andrzej Porawski ze Związku Miast Polskich.
Obecnie samorządy opracowują własny projekt nowelizacji Karty Nauczyciela i ustawy o systemie oświaty, który we wrześniu trafi do wszystkich jst z prośbą o poparcie.

Pisała o tym „Rzeczpospolita”, która doniosła, że samorządowcy przygotowują ogromną akcję protestacyjną, a 27 września ulicami Warszawy ma przejść manifestacja lokalnych włodarzy, którzy zaniosą do Sejmu własny projekt zmian w Karcie nauczyciela i ustawie o systemie oświaty.

Czytaj też: Edukacyjna wojna z rządem

Tymczasem jak podkreślają samorządy, nie jest planowana manifestacja.

- Planowane jest natomiast złożenie w Sejmie projektów nowelizacji ustaw oświatowych. Pod projektami rzeczywiście znajdą się podpisy wszystkich prezydentów i burmistrzów miast, wójtów oraz starostów powiatów - wyjaśnia Związek Miast Polskich (ZMP).

Czytaj też: Trójstronna gra o Kartę nauczyciela

- Sposób przekazania projektów do Sejmu jest zaplanowany tak, by nie pomylono nas z manifestacją – tłumaczy dyrektor biura ZMP, Andrzej Porawski.

Czytaj też: We wrześniu Samorządowy Kongres Edukacji

Podkreśla, że samorządy nie idą na wojnę z rządem i nie planują manifestacji.

- Nie chodzi o wojnę, ale o trudne rozmowy na temat zmiany systemu finansowania samorządów, w tym zmiany Karty nauczyciela i finansowania oświaty - informuje ZMP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Zwolennik równości, 2012-08-01 08:39:07

    Proponuję dołączyć projekt ograniczenia przywilejów pracowników samorzadowych.