Nie będzie więcej środków na pomoce szkolne

  • PAP/Dziennik Polski
  • 24-07-2010
  • drukuj
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie warunków niezbędnych do realizacji przez szkoły i nauczycieli zadań dydaktycznych. Przepis jest jednak martwy.
Nie będzie więcej środków na pomoce szkolne
Nowy przepis niczego nie zmieni, ponieważ pieniędzy na pomoce dydaktyczne nadal będzie mało - ocenia "Dziennik Polski".
 
Zwykle na zakup pomocy dydaktycznych szkoły dostają rocznie ok. 5 tys. zł z budżetu gminy. Pieniądze szybko się rozchodzą i nauczyciele muszą sami kupować pomoce naukowe albo wykazać się pomysłowością.
 
To prędko się nie zmieni, bo nowe rozporządzenie nie gwarantuje nauczycielom pomocy dydaktycznych. Samorządowcy odetchnęli z ulgą. - To bardzo elastyczne rozporządzenie. Nie przewidujemy w związku z nim zwiększenia puli środków na zakup pomocy - mówi Jan Żądło, dyrektor krakowskiego Wydziału Edukacji.
 
Zgodnie z ustawą rozporządzenie powinno być wydane już dziesięć lat temu. Przez ten czas żaden minister się tego nie podjął. Obecne kierownictwo resortu zrobiło to po wystąpieniu Rzecznika Praw Obywatelskich.
 
Więcej w sobotnim wydaniu "Dziennika Polskiego". 
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Następny cud tutomfanckich . Naród Policyjny i braku oświaty to powone zanikanie narodowości mamy to w Niemczech Francji czy Angli . Natym polega NOWY ŁAD ŚWIATA

babcia z wermachtu, 2010-07-26 11:46:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE