Nie ma błędu w projekcie rozporządzenia MEN

- Nie ma błędu w projekcie rozporządzenia, dzielącego między samorządy 450 mln zł na zwiększoną składkę rentową nauczycieli - informuje resort edukacji. Pieniądze mają trafić do JST do 25 listopada.
Nie ma błędu w projekcie rozporządzenia MEN

- Brak jest podstaw do twierdzenia, że wzór zaproponowany w projekcie jest obarczony błędem. Przedstawiona formuła poprawnie pokazuje podział środków między samorządy - informuje MEN.

Ministerstwo w piśmie do resortu edukacji zaproponowało inny zapis wzoru. Według ekspertów MEN zaproponowana wersja jest jednak równoważna matematycznie.

Czytaj też: Błąd matematyczny w rozporządzeniu MEN

- Różnica między zapisem zaproponowanym przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a zapisem proponowanym w projekcie rozporządzenia dotyczy wyłącznie sposobu graficznej prezentacji wyrażenia. Obydwa wzory są równoważne zarówno pod względem matematycznym, jak i pod względem konsekwencji dla dystrybucji środków finansowych między jednostki samorządu terytorialnego - wyjaśnia resort edukacji.

- Najważniejsze, żeby pieniądze na rekompensatę zwiększonej składki rentowej nauczycieli w końcu do samorządów trafiły. Czekamy na wyrównanie, bo chodzi o 1/50 budżetu w części przeznaczonej na wynagrodzenia pedagogów. To spory wydatek, który póki co pokrywa gmina - komentuje Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów i matematyk finansowy z wykształcenia.

Jak wyjaśnia MEN, różnice w zapisie wzoru nie wpłyną na termin przekazania pieniędzy do samorządów. Krystyna Szumilas zapowiedziała na czacie w naszej redakcji, że środki na składkę rentową nauczycieli zostaną samorządom przekazane do 25 listopada. Pieniądze będą dzielone z uwzględnieniem kosztów ponoszonych przez JST na wynagrodzenia pedagogów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE