PARTNER PORTALU
 • BGK

Nie tylko gminy są zobligowane do wypłaty nagród nauczycielom

 • PulsHR.pl (jk)    15 października 2014 - 11:35
Nie tylko gminy są zobligowane do wypłaty nagród nauczycielom

Najlepsi nauczyciele otrzymają nagrody pieniężne z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku Resort edukacji na ten cel przeznaczy 14 proc. funduszu przeznaczonego na nagrody dla nauczycieli.
 Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" nie tylko gminy są zobligowane do wypłaty nagród, ale także Ministerstwo Edukacji Narodowej, które powinno przeznaczyć dla nauczycieli równowartość 2015 średnich wynagrodzeń nauczyciela stażysty (2718 zł). Związkowcy twierdzą, że resort złamał ustawę.

Czytaj też: Praca nauczyciela: pensje powyżej średniej, dodatki i imponujące urlopy

– Zgodnie z art. 49 karty minister na nagrody powinien przeznaczyć 5,5 mln zł. W tym roku pieniądze trafią do 84 pedagogów po 7 tys. zł. W efekcie otrzymają dużo mniej, niż jest zarezerwowane, bo zaledwie 588 tys. zł. Zamierzamy zawiadomić o tym prokuraturę i Najwyższą Izbę Kontroli – tłumaczy dla „DGP” Ryszard Proksa, przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Cały artykuł czytaj tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • podpisałem, 2014-10-15 22:18:33

  Do puszatek: Gratulacje! Polecam: "Ballada o dwóch koniach" - śpiewa Wojciech Młynarski
 • puszatek, 2014-10-15 18:41:08

  Do Nauczycielka: jeśli dyrektor się ugiął, zaskarżyć dyrektora - nie ma innej drogi i nie pisz, że wtedy stracisz pracę, bo w ten sposób o nic nie walcząc stajemy się niewolnikami systemu, postaw na jedna kartę, ja tak zrobiłam i nadal pracuję. Pozdr
 • Nauczycielka, 2014-10-15 15:14:54

  A w naszej gminie, wójt i skarbnik zabronili Dyrektorowi wypłacenia nagród dla nauczycieli, bo "została osiągnięta średnia wynagrodzeń..." Co dalej z tym zrobić ??