PARTNER PORTALU
 • BGK

Nie uczą się z powodu mrozu

 • PAP    7 lutego 2012 - 12:46
Nie uczą się z powodu mrozu

82 szkoły na Warmii i Mazurach zawiesiły we wtorek zajęcia z powodu mrozów. W poniedziałek zamkniętych było 75 szkół – poinformował wicekurator oświaty w Olsztynie Marek Szter.
Podkreślił, że w środę większość szkół będzie już otwarta, jedynie samorządy z Pisza i Białej Piskiej zwolniły uczniów z zajęć do końca tygodnia. Szkoły zamknięte z powodu zimna to przede wszystkim małe szkoły wiejskie, ale zajęcia lekcyjne zawieszono także w szkołach w Olsztynie (zabierz głos/oceń prezydenta), Elblągu (zabierz głos/oceń prezydenta) i Szczytnie.

Powody odwołania zajęć są trzy. W szkolnych pomieszczeniach panują temperatury poniżej 18 st. C, są trudności z uruchomieniem autobusów dowożących dzieci. Dyrektorzy mogą zdecydować także o zawieszeniu lekcji, gdy na zewnątrz utrzymuje się temperatura poniżej minus 15 st. C. przez kolejne dwa dni.

Jak zapewnia kuratorium, dzieci, które dotrą jednak do szkół, mają zapewnioną opiekę i są kierowane na zajęcia do świetlic.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Papryka, 2012-02-07 13:47:21

  tym którzy radzą sobie dobrze z taką pogodą tylko pozazdrościć! wszyscy by tak chcieli
 • zamarznięty, 2012-02-07 13:42:02

  Tak,jednym większe innym mniejsze!!! Każdy musi sobie jakoś radzić! Każdy orze jak może,nieprawdaż? Są tacy, co radzą sobie bardzo dobrze z tym mrozem...
 • Alutka, 2012-02-07 13:37:31

  wszystkim los lubi płatać figle... niestety!