Nie uczą się z powodu mrozu

82 szkoły na Warmii i Mazurach zawiesiły we wtorek zajęcia z powodu mrozów. W poniedziałek zamkniętych było 75 szkół – poinformował wicekurator oświaty w Olsztynie Marek Szter.
Nie uczą się z powodu mrozu
Podkreślił, że w środę większość szkół będzie już otwarta, jedynie samorządy z Pisza i Białej Piskiej zwolniły uczniów z zajęć do końca tygodnia. Szkoły zamknięte z powodu zimna to przede wszystkim małe szkoły wiejskie, ale zajęcia lekcyjne zawieszono także w szkołach w Olsztynie (zabierz głos/oceń prezydenta), Elblągu (zabierz głos/oceń prezydenta) i Szczytnie.

Powody odwołania zajęć są trzy. W szkolnych pomieszczeniach panują temperatury poniżej 18 st. C, są trudności z uruchomieniem autobusów dowożących dzieci. Dyrektorzy mogą zdecydować także o zawieszeniu lekcji, gdy na zewnątrz utrzymuje się temperatura poniżej minus 15 st. C. przez kolejne dwa dni.

Jak zapewnia kuratorium, dzieci, które dotrą jednak do szkół, mają zapewnioną opiekę i są kierowane na zajęcia do świetlic.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

tym którzy radzą sobie dobrze z taką pogodą tylko pozazdrościć! wszyscy by tak chcieli

Papryka, 2012-02-07 13:47:21 odpowiedz

Tak,jednym większe innym mniejsze!!! Każdy musi sobie jakoś radzić! Każdy orze jak może,nieprawdaż? Są tacy, co radzą sobie bardzo dobrze z tym mrozem...

zamarznięty, 2012-02-07 13:42:02 odpowiedz

wszystkim los lubi płatać figle... niestety!

Alutka, 2012-02-07 13:37:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE