Nie zapłacą nauczycielom za urlop w wakacje

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kielce
  • 08-02-2013
  • drukuj
Wójt gminy Kije (świętokrzyskie) znalazł sposób na oszczędności w oświacie. Zasugerował, żeby nauczyciele wzięli dwutygodniowe bezpłatne urlopy.
Nie zapłacą nauczycielom za urlop w wakacje

Jak podaje kielecka "Gazeta Wyborcza" sugestia miała wyjść od wójta, który w gminnym budżecie szuka oszczędności.

Jeden z pracowników tłumaczy "GW", że formalny nakaz się nie pojawił, a z propozycją solidarnego wzięcia urlopów wystąpił na spotkaniu grona pedagogicznego jeden z nauczycieli.

Czytaj też: Pensum nauczycieli zostaje. Urlop ograniczony

Sprawa dotyczy przeszło dwudziestu nauczycieli zatrudnionych w zespole w Kijach i szkołach filialnych w Gartatowicach i Włoszczowicach. Jeśli nauczyciele nie wezmą urlopów, to część pedagogów może tam stracić pracę - podaje "GW."

Doniesieniom nauczycieli zaprzecza dyrekcja placówki. Mariusz Kudasiewicz, dyrektor zespołu, potwierdza jednak, że temat się pojawił. Podkreśla, że nauczyciele nie składali żadnych deklaracji. Nie przyznaje jednak, że sugestia bezpłatnych urlopów dla nauczycieli w wakacje wyszła od władz gminy. Potwierdza to natomiast Krzysztof Słonina, wójt gminy Kije - wyjaśnia "GW."

Grzegorz Bień, świętokrzyski wicekurator oświaty, ostrzega, że taka propozycja może być łamaniem prawa

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (8)ZOBACZ WSZYSTKIE

zobaczcie wynagrodzenie wójta i dyretora szkoły w oświadczeniach majątkowych niech tną u siebie koszty

gość, 2013-02-21 18:57:27 odpowiedz

Wójt powinien wziąć urlop bezpłatny w wymiarze 26 dni roboczych w czasie swojego urlopu wypoczynkowego, lub ZAMIAST NIEGO! TO jest dokładnie to samo! Co za PAJAC! Powinni go przesłuchać w prokuraturze, bo facet namawia do łamania prawa. Pytanie co na to dyrektor szkoły?! Brakuje asertywności, czy m...usi się podlizać, żeby utrzymać stołeczek?! GDZIE HONOR DYREKTORZE!???! Może wójt zacznie pracować za 50% swojej pensji? To i tak o wiele więcej niż najlepiej zarabiający nauczyciel! rozwiń

asdf, 2013-02-12 14:11:08 odpowiedz

A dlaczego usunięto komentarz nt. tego ile zarabia pan wójt?

nikuś, 2013-02-11 09:27:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE