PARTNER PORTALU
  • BGK

Niebezpieczne place zabaw

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    11 marca 2011 - 05:26
Niebezpieczne place zabaw

Nawet co czwarty plac zabaw budowany w ramach rządowego programu "Radosna szkoła" może mieć poważne wady, zagrażające życiu i zdrowiu dzieci. Tak przynajmniej twierdzi Centrum Kontroli Placów Zabaw.
Jak informuje "Dziennik Polaki" okazuje się, że MEN zatrudniło do kontroli huśtawek firmy, które wcześniej miały niewiele wspólnego z podobną działalnością. Ponadto kontrole ograniczały się do badania zgodności z normami i sprawdzania certyfikatów.

Jak zaznacza Dominik Berliński z Centrum Kontroli Placów Zabaw, które w ubiegłym roku prowadziło audyt huśtawek w Małopolsce i na Śląsku, aż 80 proc. urządzeń dostępnych na rynku pomimo posiadanych certyfikatów jest niezgodnych z normą, a przynajmniej połowa z nich ma poważne wady.

"Dlatego firma kontrolująca place nie powinna opierać się wyłącznie na dokumentach czy certyfikatach, ale powinna sprawdzić, czy konkretne urządzenie rzeczywiście gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo" - mówi Dominik Berliński. Jego zdaniem, aż 25 proc. radosnych placów może mieć poważne wady, zagrażające zdrowiu i życiu dzieci. Dlatego, jak zauważa szef CKPZ, MEN powinno teraz zlecić zupełnie innym firmom ponowną kontrolę skontrolowanych już placów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.