PARTNER PORTALU
  • BGK

Niecodzienny turniej w Chełmie

  • chelmonline.pl (ikwa)    7 maja 2012 - 09:21
Niecodzienny turniej w Chełmie

16 drużyn w barwach państw biorących udział w najbliższym Euro 2012. Każda z nich to jedna ze szkół podstawowych. Już 8 maja rozegrają pierwsze mecze.
Rozpocznie oczywiście Polska (Szkoła Podstawowa nr 4), która zmierzy się z Grecją (w jej barwach zobaczymy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3).

– W tej akcji ważniejsza jest dobra zabawa, kształtowanie postaw fair play i tolerancji niż typowe współzawodnictwo sportowe, chociaż emocji na pewno nie zabraknie – mówi prezydent Chełma Agata Fisz (zabierz głos/oceń prezydenta).

– Najbliższe mistrzostwa są wydarzeniem ważnych dla każdego kibica piłki nożnej, tym najmłodszym postanowiliśmy zorganizować dodatkowe atrakcje – dodaje.

Kilka tygodni temu odbyło się oficjalne losowanie. Jego głównym punktem był podział narodowych barw, w których wystąpią reprezentacje poszczególnych szkół. Powagi całej sytuacji dodaje fakt, iż chełmskie rozgrywki odbywać się będą niemal w analogicznych terminach i kolejności jak prawdziwe mistrzostwa miesiąc później.

– Nasi zawodnicy traktują ten turniej bardzo poważnie, więc dlatego cała oprawa powinna być również na wysokim poziomie. Wspólnie z innymi organizatorami chcemy najbardziej jak to możliwe oddać realia prawdziwego Euro 2012 – zapewnia Zbigniew Mazurek jeden z pomysłodawców chełmskiego Minieuro i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

A będzie o co walczyć. Imprezie patronuje prezydent Chełma Agata Fisz oraz wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Adam Olkowicz. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny są bilety na jeden z meczów reprezentacji Polski, co prawda nie najbliższych mistrzostw Europy – ale jak twierdzą organizatorzy – na pewno któregoś z jesiennych spotkań towarzyskich lub nawet eliminacyjnych do Mistrzostw Świata.

Kibicować swoim zawodnikom będą również całe szkoły. Zwycięska placówka otrzyma 1500 złotych na wyposażenie. Drudzy na podium do dyspozycji dostaną 1000 złotych, a trzecie i czwarte miejsce premiowane będzie kwotą 700 zł.

W zawodach udział wezmą placówki z Chełma (SP nr 1, 3, 4, 7, 8, 10, 11 oraz niepubliczna „Razem”), a także z Białopola, Sawina, Wierzbicy, Siedliszcza, Rejowca Fabrycznego, Żółtaniec, Żmudzi i Rudy Huty. Wszystkie mecze odbędą się na stadionie przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów. Rozgrywki potrwają do 1 czerwca. Oprawę artystyczną zapewni Młodzieżowy Dom Kultury i Przedszkole Miejskie nr 15.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.