Nietypowe lekcje z puławskimi policjantami

Czym jest niewybuch i jak się zachować, gdy się go znajdzie - tego uczą policjanci w szkołach powiatu puławskiego na Lubelszczyźnie. W marcu na tym terenie doszło do wybuchu niewypału; zgięło dwoje dzieci.

- Policjanci rozpoczęli cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych powiatu puławskiego. Chcemy przed wakacjami spotkać się z jak największą liczbą dzieci - powiedział rzecznik puławskiej komendy policji Marcin Koper.

Policjanci przygotowali slajdy i filmy, przy pomocy których pokazują i tłumaczą, czym są niewybuchy i jakim grożą niebezpieczeństwem. Uczą, jak postępować w przypadku znalezienia takiego niewypału i kogo o nim powiadomić.

Na terenie powiatu puławskiego, zwłaszcza w gminach na Wisłą wciąż jeszcze znajdywane są różne niewybuchy z okresu II wojny światowej.

Przygotowane przez policjantów spotkania z dziećmi mają związek z tragicznym wypadkiem, do którego doszło w marcu w Końskowoli. W wyniku eksplozji na polu zginął 10-letni chłopiec, w szpitalu zmarła także jego 9-letnia ciężko ranna siostra.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE