Normy mają wyrównać szanse w szkole

Polski Komitet Normalizacyjny już po raz czwarty organizuje w marcu Ogólnopolską Konferencję Normalizacja w szkole przeznaczoną dla środowiska oświatowego.
Normy mają wyrównać szanse w szkole
Normy wyrównują szanse w szkole. Fot. shc.hu

Tegoroczna konferencja, z tematem wiodącym: Normy wyrównują szanse, organizowana jest wspólnie z Łódzkim Centrum Doskonalenia nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ŁCDNiKP) i odbędzie się 11 marca br. w Łodzi.

Do zaprezentowania własnego postrzegania tej problematyki zaproszono ekspertów reprezentujących przedsiębiorczość, gospodarkę, konsumentów oraz edukację (oświatę i szkolnictwo wyższe), którzy będą dyskutować o normach technicznych w aspektach wykorzystania ich:

1. Jako narzędzia utrzymującego kształcenie zawodowe zgodnie z postępem techniczno-technologicznym (narzędzie doskonalenia zawodowego).

2. Jako czynnika umożliwiającego powszechny dostęp do wszelkich zdobyczy cywilizacyjnych - bezpiecznych i przyjaznych użytkownikowi produktów, usług i działań, które są dostosowane do wymagań grup społecznych o zróżnicowanych potrzebach.

3. Jako elementu dającego możliwość równania do najlepszych przez wykorzystanie norm zapewniających dostęp do uznanych, najnowszych rozwiązań technologicznych
i organizacyjnych.

4. Jako narzędzia umożliwiającego wprowadzanie własnych rozwiązań techniczno-organizacyjnych i innowacji oraz współdecydowania o przyjętych rozwiązaniach.

5. Jako jednej z sił napędowych rozwoju ekonomicznego i współpracy międzynarodowej (dostęp do rynków, transfer technologii).

Podczas Konferencji odbędzie się także podsumowanie Ogólnopolskiego III Konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych Normalizacja i ja pod tytułem Dostępność dla wszystkich - czyli świat bez barier. Jak normy mogą pomóc? Odbędzie się także, po raz pierwszy, uroczysta Gala nadania honorowych tytułów Promotora Edukacji Normalizacyjnej dwóm, z grona nominowanych do wyróżnienia, laureatom.

Program IV Ogólnopolskiej Konferencji Normalizacja w szkole - Normy wyrównują szanse jest dostępny na stronie internetowej PKN.

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE