PARTNER PORTALU
  • BGK

Normy mają wyrównać szanse w szkole

  • bad    12 lutego 2015 - 14:16
Normy mają wyrównać szanse w szkole
Normy wyrównują szanse w szkole. Fot. shc.hu

Polski Komitet Normalizacyjny już po raz czwarty organizuje w marcu Ogólnopolską Konferencję Normalizacja w szkole przeznaczoną dla środowiska oświatowego.
Tegoroczna konferencja, z tematem wiodącym: Normy wyrównują szanse, organizowana jest wspólnie z Łódzkim Centrum Doskonalenia nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ŁCDNiKP) i odbędzie się 11 marca br. w Łodzi.

Do zaprezentowania własnego postrzegania tej problematyki zaproszono ekspertów reprezentujących przedsiębiorczość, gospodarkę, konsumentów oraz edukację (oświatę i szkolnictwo wyższe), którzy będą dyskutować o normach technicznych w aspektach wykorzystania ich:

1. Jako narzędzia utrzymującego kształcenie zawodowe zgodnie z postępem techniczno-technologicznym (narzędzie doskonalenia zawodowego).

2. Jako czynnika umożliwiającego powszechny dostęp do wszelkich zdobyczy cywilizacyjnych - bezpiecznych i przyjaznych użytkownikowi produktów, usług i działań, które są dostosowane do wymagań grup społecznych o zróżnicowanych potrzebach.

3. Jako elementu dającego możliwość równania do najlepszych przez wykorzystanie norm zapewniających dostęp do uznanych, najnowszych rozwiązań technologicznych
i organizacyjnych.

4. Jako narzędzia umożliwiającego wprowadzanie własnych rozwiązań techniczno-organizacyjnych i innowacji oraz współdecydowania o przyjętych rozwiązaniach.

5. Jako jednej z sił napędowych rozwoju ekonomicznego i współpracy międzynarodowej (dostęp do rynków, transfer technologii).

Podczas Konferencji odbędzie się także podsumowanie Ogólnopolskiego III Konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych Normalizacja i ja pod tytułem Dostępność dla wszystkich - czyli świat bez barier. Jak normy mogą pomóc? Odbędzie się także, po raz pierwszy, uroczysta Gala nadania honorowych tytułów Promotora Edukacji Normalizacyjnej dwóm, z grona nominowanych do wyróżnienia, laureatom.

Program IV Ogólnopolskiej Konferencji Normalizacja w szkole - Normy wyrównują szanse jest dostępny na stronie internetowej PKN.

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.