PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa biblioteka AMW w Gdyni

  • lk    1 października 2010 - 17:22

Wczoraj (30 września) wmurowano akt erekcyjny budynku Biblioteki Akademickiej wraz z Centrum Audytoryjno-Informacyjnym Akademii Marynarki Wojennej. Uroczystość poprzedziła inauguracja roku na uczelni.
30 września wmurowano akt erekcyjny nowej biblioteki Akademii Marynarki Wojennej. Znalazły się na nim podpisy Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha i Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, rektora-komendanta Akademii Marynarki Wojennej kontradmirała dr. inż. Czesława Dyrcza, Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, przedstawicieli projektantów i wykonawców.

Budowa Biblioteki Akademickiej wraz z Centrum Audytoryjno-Informacyjnym rozpoczęła się w maju tego roku. Cały kompleks przybierze kształt litery L i powstanie wokół parkingu uczelni. W części konferencyjnej przewidziano salę na 500 osób (z możliwością podziału na dwie po 250 osób) oraz dwie mniejsze na około 100 osób każda.

Nowa biblioteka podniesie jakość kształcenia studentów oraz zapewni mieszkańcom Gdyni i okolic powszechny dostęp do literatury naukowej. Oddanie budynku do użytku przewidziane jest na wrzesień 2012 r.

Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.
Do PKW zawiadomienia o utworzeniu zgłaszają komitety partii politycznych, koalicji partii politycznych oraz komitety tych organizacji, stowarzyszeń lub wyborców, które zamierzają wystawić swoje listy w więcej niż jednym województwie.

Z kolei do właściwych komisarzy wyborczych zawiadomienia o swoim utworzeniu zgłaszają komitety wyborcze wyborców, organizacji, stowarzyszeń, które chcą zgłosić listy tylko w jednym województwie.

Do 22 października - komitety, których zawiadomienie zostało przyjęte - mają czas na rejestrowanie list kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz kandydatów do rady Warszawy i rad dzielnic stolicy, a do 27 października na zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.