PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. JP II

  • PAP    1 lipca 2011 - 12:40

Dotychczasowa małopolska wicekurator oświaty Agata Szuta objęła funkcję dyrektora Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
Powołany w marcu 2009 r. Instytut zajmuje się utrwaleniem dziedzictwa, które pozostawił polski papież oraz inspirowaniem dialogu między religiami i kulturami, m.in. poprzez organizację konferencji naukowych, wykładów, wystaw i działalność wydawniczą.

Instytut to wspólna inicjatywa: województwa małopolskiego, gminy Kraków i Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

„Najważniejsze dla mnie będzie skupienie wokół Instytutu różnorodnych środowisk, związanych nie tylko z Krakowem, ale z całym regionem. Działalność Instytutu nie może się ograniczać do urządzania koncertów, ale musi wybiegać poza sferę artystyczną. Będę chciała organizować konferencje, seminaria i warsztaty propagujące idee Jana Pawła II, także wśród młodych ludzi” – powiedziała Szuta.

Dodała, że zależy jej na kontynuacji i rozwijaniu funkcjonujących już w woj. małopolskim programów wychowawczych takich jak „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

Szuta jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Od 1999 r. pełniła funkcją dyrektora Szkoły Podstawowej w Chrzanowie, od 2004 r. – dyrektora Zespołu Szkół w Babicach.

Dwa lata później została wicekuratorem oświaty w Krakowie. W latach 2006 -2010 była radną sejmiku województwa małopolskiego (PiS). W 2010 r. kandydowała ma burmistrza Chrzanowa.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.