PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa formuła matur jesienią

  • PAP    4 maja 2011 - 11:04
Nowa formuła matur jesienią

Nowa formuła egzaminu maturalnego, nad którą pracują eksperci, będzie gotowa do zaprezentowania już jesienią, a informatory maturalne w połowie roku szkolnego 2012/2013.
Mirosław Sawicki, wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej poinformował, że w ramach projektu współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej trwają prace nad wypracowaniem nowej formuły egzaminu maturalnego, w tym nowej formuły egzaminu z polskiego zarówno na egzaminie ustnym, jak i na egzaminie pisemnym.

Czytaj też: Egzaminem z polskiego rozpoczęły się matury

„Młody człowiek będzie musiał bardziej siebie pokazać, zarówno na egzaminie ustnym, jak i pisemnym” – tłumaczył Sawicki w TVN 24.

Zaznaczył, że powrót do takich do takich egzaminów, jak kiedyś były przeprowadzane jest nie możliwy ze względu na nieporównywalność wyników.

„Będzie trochę prezentacji (...), będzie też trochę pytań zamkniętych, bo znajomość form leksykalnych czy gramatyki, tak się najłatwiej sprawdza (...), ale na pewno będzie inna formuła egzaminu pisemnego – bardziej nastawiona na myślenie i sprzedawanie siebie” – mówił.

O pracach nad zmianami w formule egzaminu maturalnego mówi się od dłuższego czasu. Zmiany te miałyby wejść na egzaminie maturalnym, który zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2014/2015.

Wiosną 2015 r. maturę będzie bowiem zdawał pierwszy rocznik abiturientów, którzy uczyli się w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej zgodnie z nową podstawą programową nauczania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: