PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa fundacja wspomoże naukowców

  • AW/mat.pras.    4 lipca 2011 - 14:05

Kilka dni temu w siedzibie Funduszu Górnośląskiego S.A. w Katowicach, odbyło się uroczyste podpisanie aktu założycielskiego, powołującego Fundację Nauki Śląskiej. Jej celem jest wsparcie uznanych przez środowisko naukowców i zespołów badawczych.
Wśród fundatorów znalazły się największe uczelnie z woj. śląskiego: Politechnika Śląska, Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. J. Ziętka w Katowicach, Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach, Wyższa Szkoła Mechatroniki w Katowicach i Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Do tego grona dołączył także Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Wśród fundatorów znalazły się przedsiębiorstwa: Fundusz Górnośląski S.A, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach, Dom Inwestycyjny Funduszu Górnośląskiego S.A. Sp. z o.o. w Katowicach oraz Centrum Projektów Regionalnych „Inwestor” S.A. w Katowicach.

Celem nowej fundacji jest wsparcie uznanych przez środowisko naukowców i zespołów badawczych.szczególnie w tych obszarach nauki, które mają znaczenie dla rozwoju cywilizacyjnego, kulturowego i gospodarczego oraz międzynarodowego prestiżu regionu Śląska. Fundacja będzie wspomagać transfer osiągnięć naukowych do praktyki gospodarczej, inicjatywy naukowe służące rozwojowi kapitału intelektualnego regionu oraz wspierać szczególnie uzdolnioną młodzież.

Wyznaczone przez Fundację zadania realizowane będą poprzez zwrotne lub bezzwrotne dofinansowanie i finansowanie, przyznawanie nagród i stypendiów, a także udział w przedsięwzięciach zgodnych z celami statutowymi FNŚ.

Majątek Fundacji Nauki Śląskiej stanowi fundusz założycielski, do którego największy wkład wniósł Fundusz Górnośląski i Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA (każdy po 100.000 zł) oraz CPR Inwestor (50.000 zł).

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.