Nowa klasa patronacka kamiennogórskiej strefy

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości objęła patronatem kolejną klasę. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lubaniu kształcić się będą technicy mechanicy.

Nowa klasa patronacka kamiennogórskiej strefy
W Lubaniu będą się kształcić najbardziej obecnie poszukiwani na rynku pracy technicy mechanicy. Fot. www.ssemp.pl

W Lubaniu będą się kształcić najbardziej obecnie poszukiwani na rynku pracy technicy mechanicy.

– Bardzo konsekwentnie realizuję założone plany: trzy klasy pod patronatem oraz różne kierunki kształcenia, rynki lokalne i zapotrzebowanie pracodawców. Dziś diagnozowany przez nas rynek pracy wskazuje pożądane kierunki kształcenia. Staramy się stworzyć młodzieży najlepsze możliwości do nauki, zarówno przedmiotów teoretycznych, jak i praktycznych – mówi Iwona Krawczyk, prezes zarządu kamiennogórskiej strefy.

Generalny remont pracowni i jej wyposażenie od podstaw – od ołówka aż po nowoczesne narzędzia kosztowało prawie 100 tys. zł. Wysoce specjalistyczna sala do nauki teoretycznych przedmiotów zawodowych jest doskonałym podłożem dalszej edukacji – w praktyce, w rzeczywistych warunkach, już u pracodawcy.

Wpisuje się w ogólnopolski trend kształcenia uczniów dla potrzeb lokalnych rynków pracy. Takimi działaniami strefa zachęca pracodawców do angażowania się i utożsamiania z potrzebami szkoły, do współtworzenia kolejnych partnerskich inicjatyw. Wykreowany w ten sposób swoisty układ synergii zapewni dostęp do kompetentnych i wykwalifikowanych pracowników.

Sale pod patronatem kamiennogórskiej strefy już działają w Jeleniej Górze i Kamiennej Górze. Są jedną z inicjatyw Strefowego Klastra Edukacyjnego, którego kamiennogórska strefa jest pomysłodawcą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE