PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa sala dzięki unijnemu wsparciu

  • malopolskie.pl    9 marca 2011 - 12:07
Nowa sala dzięki unijnemu wsparciu

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Unii Europejskiej na terenie gminy Nowe Brzesko (woj. małopolskie) powstanie nowa sala gimnastyczna, natomiast rozpoczęta budowa obiektów oświatowych zostanie dokończona.
Wicemarszałek Wojciech Kozak i członek Zarządu Stanisław Sorys podpisali umowę w ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Ze strony beneficjenta na umowie swój podpis złożyli burmistrz Nowego Brzeska Grzegorz Czajka i skarbnik gminy Anna Śliwa.

Inwestycja polega na kompleksowej rozbudowie zaplecza edukacyjnego w gminie Nowe Brzesko. W ramach pierwszego etapu dokończona zostanie budowa Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sierosławicach. Druga część projektu zakłada rozbudowę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nowym Brzesku o część dydaktyczną z niezbędnym zapleczem edukacyjnym. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 4,45 mln zł, a dofinansowanie pochodzące z MRPO wynosi prawie 3 mln zł.

W trakcie uroczystości Wojciech Kozak oraz Stanisław Sorys zgodnie stwierdzili, że inwestycje poniesione na edukacje na pewno uzyskają pozytywne odzwierciedlenie w przyszłości, a ważnym elementem wychowania i edukacji jest sport, który uczy wytrwałości i sumienności. Burmistrz Nowe Brzeska obiecał, że będzie się starał pozyskać następne Fundusze Europejskie na rozwój gminy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.