PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa sala gimnastyczna w Toruniu

  • GK/torun.pl    23 maja 2011 - 11:17
Nowa sala gimnastyczna w Toruniu

Zbliża się rozpoczęcie modernizacji i rozbudowy sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W urzędzie miasta podpisano umowę z wykonawcą – firmą „Jawor” z Torunia. Trwają przygotowania do przekazania placu budowy.

I L.O. im. Mikołaja Kopernika jest jedną z najstarszych toruńskich szkół. Chociaż sama szkoła funkcjonuje przy ulicy Zaułek Prosowy, budynek sali gimnastycznej, mieści się przy ulicy Mickiewicza. Jest zabytkowy i w związku z tym objęty jest ochroną konserwatorską.

Modernizacja i rozbudowa sali gimnastycznej I L.O. będzie przebiegała w dwóch etapach. W pierwszym etapie sala gimnastyczna zostanie rozbudowana o nowe zaplecze. Powstaną pełnowymiarowe szatnie, sala rehabilitacyjna, siłownia i pokój nauczycielski.

W dobudowanej części założone zostaną instalacje sanitarne i elektryczne. Zagospodarowany zostanie również teren wokół rozbudowanej części sali gimnastycznej. Powstanie tam chodnik, opaski i trawnik.

Drugi etap robót obejmie remont części istniejącej, m.in.: usunięcie dobudówek przy ścianie zachodniej, modernizację instalacji elektrycznej oraz ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z renowacją elementów drewnianych konstrukcji ścian.

Ocieplony i orynnowany zostanie również dach i wyremontowane ściany wewnętrzne i podłogi w pomieszczeniach magazynowych. Wymieniona zostanie także stolarka okienna i drzwiowa. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada 2011 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.