PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa sala przyrody w szkole w Pszennie

  • GK    7 września 2012 - 11:20
Nowa sala przyrody w szkole w Pszennie

Nowy rok szkolny uczniowie Szkoły Podstawowej w Pszennie powitali nie tylko w odświeżonych salach lekcyjnych, ale przede wszystkim z nową salą przyrody, którą wygrali w konkursie Tauron Ekoenergia.
Jej wartość opiewa na 40 tys. złotych. Tyle wygrali uczniowie w konkursie Tauron Ekoenergia. Ich komiks o przygodach byczka Taurona była strzałem w dziesiątkę. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły została Anna Dolińska.

Rysunki i układ graficzny opracował uczeń klasy VI a Mateusz Szarwaryn, zdjęcia elektrowni wodnej w Lubachowie, tamy w Zagórzu, szkoły oraz innych miejsc niezbędnych do wykonania tła poszczególnych scen wykonała uczennica klasy VI a Martyna Stupecka.

Teksty wypowiadane przez postacie ułożyli uczniowie klasy IV b pod kierunkiem Janiny Wąsowicz. W efekcie szkoła wygrała jako jedna z pięciu szkół i od września 2012 roku może cieszyć nową pracownią przyrodniczą.

Placówka w Pszennie wzbogaciła się o tablicę interaktywną, sprzęt komputerowy, elektroniczny mikroskop, pomoce do nauczania przyrody. Dużą atrakcją jest wizualizer – miniaturowa kamera na wysięgniku, która po podłączeniu do projektora lub monitora umożliwia pokaz druków i małych form przestrzennych, zastępując w ten sposób tradycyjne rzutniki.

Ze względu na swoje większe możliwości może sczytywać obraz nie tylko z folii, ale też ze zwykłej kartki papieru i przedmiotów trójwymiarowych. Nowością jest także zestaw do testowania – wyposażony w specjalne piloty, za pośrednictwem których uczniowie mogą indywidualnie udzielać odpowiedzi na pytania wyświetlane na tablicy interaktywnej. Pozwoli do nauczycielom bardzo szybko uzyskać odpowiedź od wszystkich uczniów niemal w tym samym czasie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.