PARTNER PORTALU
 • BGK

Nowa szkoła czeka na uczniów

 • AW/grodzisk.pl    20 czerwca 2012 - 18:35

Nowoczesna szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi na osiedlu Książenice w Grodzisku Mazowieckim czeka na uczniów. Do tej pory rodzice zapisali 250 -cioro dzieci, tymczasem szkoła jest w stanie przyjąć nawet 450 -cioro.
Olbrzymia, podzielona na części w zależności od grup wiekowych, z salą baletową, multimedialną, biblioteką i czytelnią na antresoli oraz pufami, pełnowymiarową halą sportową, dużym terenem zielonym wokół szkoły czy ogrodami na dachu.

Takie zalety najnowszej szkoły, która w tej chwili jest wykańczana, wymienia magistrat w Grodzisku Mazowieckim. Do szkoły już zostało zapisanych około 250 ciorga dzieci, ale szkoła może przyjąć niemal drugie tyle uczniów.

- Oczywiście nie chcemy nikogo namawiać do przepisania tutaj dziecka, jeśli jest bardzo związane ze swoją dotychczasową grupą kolegów i koleżanek, ale chcemy zwrócić uwagę, że to bardzo piękna szkoła na wsi i w ładnym, spokojnym otoczeniu- mówi Maria Grabowska z-ca burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Do tej pory do szkoły zostało zapisanych około 50 cioro 3 i 4 letnich dzieci, około 70 cioro dzieci 5 i 6 -cio letnich do zerówek oraz i około 130 ciorga dzieci do klas 1,2,3 i 4- tych.

-Na pewno szkoła ma wiele atutów i może zachwycić wymagających rodziców. Na uwagę zasługują liczne okna i świetliki w dachach, które sprawiają, że jest dużo światła, wyjścia bezpieczeństwa z każdej klasy na parterze budynku, system wentylacji, elementy drewniane czy modna, czerwona cegła wreszcie kolorystyka choćby łazienek- wymienia Katarzyna Galla, kierownik Szkoły Filialnej w Książenicach.

Placówka dodatkowo będzie wyposażona w windy oraz duży hall, który pozwoli dzieciom czuć się swobodnie. Budowa szkoły jeszcze trwa, choć teraz wykonywane są głównie prace wykończeniowe. Placówka zostanie oficjalnie oddana do użytku 1 września 2012 roku. Koszt inwestycji to około 17 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (6)

 • telepata, 2012-06-21 22:55:04

  jak to możliwe?
 • Kabanoss, 2012-06-21 22:54:21

  szkoła czeka i czeka............
 • Teodor, 2012-06-21 22:53:21

  Nowa szkoła,stara szkoła.Jakie to ma znaczenie,gdy nie ma .