PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa szkoła w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    18 lipca 2013 - 11:03
Nowa szkoła w Mierzynie

Jedyną szkołą w gminie Dobra, gdzie pomimo trwających wakacji wciąż wiele się dzieje, jest nowa szkoła podstawowa powstająca przy ulicy Długiej w Mierzynie. Niemal pewne jest, że już od września lekcje rozpoczną tam młodzi uczniowie z naszej miejscowości i okolic.
Jeszcze w tym tygodniu każda z sal lekcyjnych zapełni się m.in. ławkami, krzesłami i tablicami do pisania.

Prace związane z budową nowej szkoły podstawowej w Mierzynie ruszyły ponad dwa lata temu. W tym czasie, na terenie zaniedbanej i szczelnie porośniętej krzewami działki wyrósł imponujący budynek szkolny, który wraz z kompleksem boisk, bieżnią, parkingiem na kilkadziesiąt aut oraz nowymi nasadzeniami drzew sprawia imponujące wrażenie.

Obecnie trwają ostatnie prace przy zagospodarowaniu terenu wokół szkoły oraz przy wyposażaniu sal lekcyjnych. Jeszcze w tym tygodniu sale zapełnią się m.in. ławkami, krzesłami i tablicami do pisania.

W szkole pojawi się również 500 szafek na ubrania dla uczniów, specjalne piłkochwyty do sali sportowej, stół do ping ponga, komplet drążków gimnastycznych oraz różnego rodzaju regały. Zgodnie z postępowaniem przetargowym przeprowadzonym przez Urząd Gminy Dobra, prace związane z doposażeniem szkoły wykonuje firma VAIOS Maciej Drążkowski z siedzibą w Pomieczynie. Łączny koszt zakupu mebli i wyposażenia wyniesie 815 tys. złotych.

Jeszcze przed końcem wakacji, szkolne sale komputerowe i świetlica wyposażone zostaną w nowoczesne komputery. Przetarg na dostawę takiego sprzętu pojawił się w ostatnim czasie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra.

Urzędnicy planują zakup łącznie 52 komputerów wraz z oprogramowaniem, serwera, urządzenia wielofunkcyjnego i kserokopiarki. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 23 lipca 2013 r.

Nowa szkoła jest zdecydowanie jedną z największych inwestycji budowlanych w historii Mierzyna. Już teraz możemy być z niej dumni, gdyż dorównuje ona europejskim standardom i budzi zazdrość wśród wielu mieszkańców Szczecina i innych okolicznych miejscowości.

Najważniejszy jednak jest fakt, że młodzi mieszkańcy Mierzyna będą mogli uczyć się w komfortowych warunkach, o których my dorośli, w czasach naszej młodości, mogliśmy tylko pomarzyć.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.