PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa szkoła w Mierzynie – prace na finiszu?

  • www.Mierzyn24.pl    8 maja 2013 - 10:53
Nowa szkoła w Mierzynie – prace na finiszu?

Czy uda się w terminie oddać nową szkołę w Mierzynie? Z zewnątrz budynek wydaje się już prawie gotowy. Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu i budową boiska sportowego.
Do września, a więc miesiąca, w którym uczniowie ze szkoły podstawowej w Mierzynie powinni rozpocząć naukę w nowym budynku szkolnym przy ulicy Długiej, pozostały już tylko cztery miesiące. Tymczasem prace budowlane dalej trwają. Czy uda się w terminie oddać do użytkowania oraz wyposażyć nową szkołę?

Pytanie o możliwość rozpoczęcia wrześniowych lekcji w nowej szkole zadają sobie z pewnością wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice w Mierzynie. Z zewnątrz budynek szkolny wydaje się już prawie gotowy. Trwają jeszcze prace związane z zagospodarowaniem terenu przy szkole i budową boiska sportowego. Na terenie szkolnym powstają również specjalne zbiorniki przeciwpożarowe.

Wewnątrz budynku także niemal wszystko wskazuje na to, że zostanie on oddany do użytku w terminie. Już jakiś czas temu zakończone zostały prace związane z budową wszelkich instalacji, ściany zostały wygładzone i pomalowane, położono również część podłóg. Do wykonania zostały już tylko prace wykończeniowe.

O bliskim zakończeniu prac świadczy również fakt, że przed tygodniem ogłoszony został przetarg na dostawę i montaż mebli oraz wyposażenia do powstającej szkoły.

Co ciekawe, urzędnicy planują zakup nie tylko ławek, krzeseł i tablic multimedialnych, ale także blisko 500 szafek na ubrania dla uczniów, specjalne piłkochwyty do sali sportowej, stół do ping ponga, komplet drążków gimnastycznych, różnego rodzaju regały i... lodówki.

Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 8 maja br. Wybrany oferent będzie miał czas do 15 lipca na dostarczenie do szkoły w Mierzynie wymaganych mebli i wyposażenia.

Nie mamy jeszcze pewności, że we wrześniu 2013 roku nasze dzieci po raz pierwszy pójdą do nowej szkoły, która znajduje się przy ul. Długiej w Mierzynie. Jeśli odbiory oraz wyposażenie budynku pójdą zgodnie z planem, to nowa szkoła otworzy swoje drzwi 1 września.

Może również dojść do sytuacji, że dzieci rozpoczną nowy rok szkolny w starym budynku przy ul. Weleckiej, a w ciągu roku przeniosą się na ul. Długą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.