PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa szkoła w Mierzynie już stoi

  • mierzyn24.pl    26 września 2012 - 12:52
Nowa szkoła w Mierzynie już stoi

Niedługo minie miesiąc od rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dla dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Mierzynie jest to rok szczególny, bo prawdopodobnie ostatni w starej siedzibie. Przy ulicy Długiej w Mierzynie trwa budowa nowego budynku szkolnego.
Ogólna bryła budynku jest już gotowa od dłuższego czasu. Z prac, które możemy zaobserwować na zewnątrz, pracownicy wykonawcy inwestycji, zajmują się m.in. wykonaniem elewacji budynku z płyt kompozytowych oraz tynku cienkowarstwowego. Trwają także prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół szkoły, którego duża część została już wyłożona kostką brukową.

Jak informuje Piotr Borowski, przedstawiciel wykonawcy, trwają również prace wykończeniowe wewnątrz budynku szkolnego, polegające na montażu sufitów, układaniu posadzek jastrychowych oraz montażu stolarki drzwiowej i okiennej. Obecnie montowana jest także instalacja wentylacyjna budynku oraz kotłownia. Kształtów nabiera też sala gimnastyczna, która mieścić się będzie w budynku nowej szkoły. Jak udało nam się ustalić, budowlańcy zajmują się obecnie montażem szkła profilowanego na sali.

Przypomnijmy, że budowa nowej szkoły jest jedną z największych i zarazem najbardziej oczekiwanych inwestycji w Mierzynie. Budynek szkolny przy ulicy Długiej pomieści od 500 do 600 uczniów i zajmie (wraz z salą gimnastyczną) niebagatelną powierzchnię 8229 m².

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 22.716.454 zł. W uchwalonym przez Radę Gminy Dobra budżecie na 2012 rok, na budowę nowej szkoły przeznaczono środki rzędu 9,2 mln zł.

Tempo prac związanych z budową nowej szkoły jest imponujące. Inwestycja zakończyć się ma wiosną przyszłego roku. Uczniowie z Mierzyna powinni rozpocząć kolejny rok szkolny 2013/2014 już w nowej i znacznie wygodniejszej szkole przy ul. Długiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.