PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe inicjatywy dla prawobrzeżnej Warszawy

  • GK    8 sierpnia 2013 - 13:05
Nowe inicjatywy dla prawobrzeżnej Warszawy

Projekty „Tu Praga Waw PL”, „Partnerstwo dla Dzieci Pragi Południe” oraz „Lokalny System Wsparcia na Targówku Mieszkaniowym” to kolejne inicjatywy kulturalno-edukacyjne, które zostaną skierowane do uczniów z Pragi Północ, Pragi Południe i Targówka.
Dzięki nowym inicjatywom, wyłonionym w miejskim konkursie, z dodatkowego wsparcia będą mogli skorzystać uczniowie 7 szkół z obu Prag i Targówka. Placówki zostaną włączone w działania konsorcjów organizacji pozarządowych i wspólnie z nimi będą realizować działania mające na celu podniesienie wyników szkolnych i frekwencji dzieci i młodzieży.

- Mieszkańcy stolicy to nasz największy kapitał, stale w niego inwestujemy. Szczególną troską chcemy otoczyć najmłodszych warszawiaków, a dzięki inicjatywom w ramach lokalnych systemów wsparcia, staramy się zapewnić uczniom prawobrzeżnej Warszawy lepszy start w dorosłe życie - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Każde z wyłonionych w konkursie konsorcjów przedstawiło propozycję połączenia działalności placówek wsparcia dziennego i streetworkingu we współpracy z lokalnymi instytucjami publicznymi. Zaproponowano także innowacyjne działania, takie jak coaching dziecka i rodziny, uruchomienie światoteki czy przerwy animacyjne w szkole.

Wśród zaplanowanych aktywności odbędą się m.in. zajęcia edukacyjne dla dzieci, zajęcia socjoterapeutyczne, rozwojowe, zajęcia zapewniające alternatywne i bezpieczne formy spędzania czasu wolnego (capoeira, streetart, muzyczne, taneczne, teatralne, kulinarne, filmowe, profilaktyczne, sportowe), zajęcia pedagogów ulicy, a także zajęcia wspierające dla rodziców. Z działań skorzysta łącznie ponad tysiąc dzieci.

Ważnym elementem w projektach są działania integracyjne dla mieszkańców, takie jak pikniki sąsiedzkie czy festyn dla społeczności lokalnej.

W ramach realizacji lokalnych systemów wsparcia, na rewitalizowanych obszarach prawobrzeżnej Warszawy wdrożono już inicjatywę BAZA - pierwszy kompleksowy projekt wspierający rewitalizację społeczną na Pradze. W najbliższych miesiącach zostanie ogłoszony konkurs na podobne działania realizowane na obszarze Targówka Fabrycznego.

Dotychczas na realizację inicjatyw edukacyjnych w ramach lokalnych systemów wsparcia na terenie Pragi Północ, Pragi Południe i Targówka do 2015 r. miasto przeznaczyło blisko 6 mln złotych.

Szczegółowe informacje na temat realizowanych działań można znaleźć na stronie Miejskiej Polityki Społecznej oraz fanpage'u Biura Pomocy i Projektów Społecznych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.