PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe klasy dla gorzowskich sześciolatków

  • PAP    26 marca 2013 - 17:44
Nowe klasy dla gorzowskich sześciolatków

W tym roku samorząd Gorzowa Wielkopolskiego wyda 250 tys. zł na przygotowanie w szkołach podstawowych 20 gabinetów dostosowanych do potrzeb sześciolatków. To kolejny etap przygotowań miasta do obniżenia wieku szkolnego w Polsce.
Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Gorzowie Anna Zaleska, aktualnie w klasach pierwszych gorzowskich szkół podstawowych uczy się 152 sześciolatków.

Gabinety dla najmłodszych uczniów zostaną wyposażone w nowe stoliki, krzesełka, szafki, kąciki tematyczne oraz kąciki rekreacyjne.

Czytaj też: Sześciolatki do szkół. Szumilas znów przekonuje

"Powyższe przedsięwzięcie będzie sprzyjać przyjęciu dzieci sześcioletnich do klasy I od 1 września 2013 r. Kontynuacja tego procesu w roku następnym spowoduje dostosowanie wszystkich gabinetów dla uczniów klas I-III do nowej podstawy programowej oraz zapewni bezpieczny pobyt dzieci najmłodszych w świetlicy szkolnej" - przekonywała Zaleska.

W ubiegłym roku szkolnym władze Gorzowa przystosowały do potrzeb sześciolatków 34 szkolne gabinety.

Według Zaleskiej, przejście sześciolatków z przedszkoli do szkół pozwoli samorządowi pozyskać dodatkowe pieniądze w ramach subwencji oświatowej i wpłynie na zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach.

W Lubuskiem w ubiegłym roku naukę w szkole rozpoczęło ok. 12 proc. wszystkich dzieci w wieku sześciu lat. Danych za obecny rok jeszcze nie ma, gdyż nadal trwa rekrutacja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.