PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe miejsca w kujawsko-pomorskich żłobkach

  • PAP    24 kwietnia 2012 - 15:28
Nowe miejsca w kujawsko-pomorskich żłobkach

164 nowe miejsca w placówkach opiekujących się najmłodszymi dziećmi powstaną w regionie kujawsko-pomorskim dzięki wsparciu z rządowego programu "Maluch". Samorządy dostaną na ten cel prawie 1,2 mln zł.
- Z województwa kujawsko-pomorskiego dofinansowanie o łącznej kwocie 1,195 mln zł otrzymają Bydgoszcz i Sępólno Krajeńskie. Dla maluchów z naszego województwa powstaną łącznie 164 nowe miejsca w placówkach wychowawczych - poinformował rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Bartłomiej Michałek.

Czytaj też: Wsparcie dla maluchów przyznane

Samorząd bydgoski (zabierz głos/oceń prezydenta) planuje stworzenie dodatkowych miejsc dla 104 maluchów, na co dostanie ponad 255 tys. zł. Większą kwotę - 940 tys. zł wydadzą władze Sępólna Krajeńskiego, za co utworzą 60 nowych miejsc dla najmłodszych.

W ramach konkursu "Maluch 2012" ministerstwo pracy i polityki społecznej wyda w tym roku 40 mln zł. W pierwszej turze otwartego konkursu ofert wyłoniono 67 ofert, na łączną kwotę ponad 20,5 mln zł, z tego siedem ofert było kontynuacją projektów z roku 2011.

Dzięki wybranym projektom powstanie ogółem 2506 miejsc w żłobkach i w klubach dziecięcych, z czego 354 miejsca w wyniku kontynuacji ubiegłorocznych projektów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.