PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe obiekty ośrodka dla niewidomych dzieci

  • lk    5 listopada 2010 - 17:44
Nowe obiekty ośrodka dla niewidomych dzieci

Zakończył się trzeci rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu.
Marszałek dolnośląski, Marek Łapiński 5 listopada oddał w użytkowanie nową infrastrukturę sportowo- rehabilitacyjną ośrodka. Podopieczni ośrodka mogą już korzystać z nowego basenu, sali gimnastycznej, siłowni oraz boiska wielofunkcyjnego i do piłki nożnej. Dzięki inwestycji, placówka przy Kamiennogórskiej zaliczana jest obecnie do najnowocześniejszych w kraju. 

Prace inwestycyjne rozpoczęły się jeszcze w 1997 roku i podzielone były na trzy etapy. Najpierw wybudowano obiekty, w których obecnie mieści się szkoła podstawowa, gimnazjum, sale rehabilitacyjne oraz biblioteka. Następnie, w latach 2006-2008, postawiono budynek, w którym mieści się szkoła zawodowa, liceum, technikum, studio nagrań, pracownia realizacji dźwięku oraz internat. Trzecim, kończącym inwestycję etapem, który w piątek zamknięto, było wybudowanie infrastruktury sportowo-rehabilitacyjnej.

Realizacja trzeciego etapu kosztowała 14 830 854 zł i sfinansowana została ze środków budżetu województwa dolnośląskiego (4 894 293 zł) oraz Regionalnego Programu Operacyjnego ( 9 936 561 zł). 

Budowa sali sportowo-rehabilitacyjnej i basenu, przyczyni się do poprawy jakości edukacji dzieci niewidzących lub słabo widzących, które do woli mogą teraz rozwijać swoje sportowe zainteresowania. Poprawi także szanse na aktywne ich uczestniczenie w życiu codziennym oraz w przyszłym życiu zawodowym. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.