PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe przedszkole na Targówku już gotowe

  • bad    26 sierpnia 2014 - 16:31

W najbliższą środę otwarcie nowego przedszkola na Targówku przy ul. Sternhela 40. Udział wezmą m.in. Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz, dzieci oraz rodzice, dla których będzie to okazja, aby obejrzeć placówkę przed pierwszym września.
Budowa przedszkola dla 150 dzieci została połączona z przebudową ulic Sternhela i Drewnowskiego, m.in. po to, aby ułatwić rodzicom dojazd. W pasie ulicy Sternhela powstały zatoki z miejscami postojowymi. Zmianie uległa również architektura wokół przedszkola. Teraz jest tu ścieżka rowerowa i ciągi spacerowe. Koszt inwestycji to blisko 11,5 mln. zł. W przedszkolu będzie realizowany program nauczania matematyki przez zabawę dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Czytaj też: MEN chce ograniczyć wpływ samorządów na działanie szkół

Warszawa inwestuje w edukację - średnio 1/5 budżetu miasta jest przeznaczana na wydatki oświatowe. Tworzone są nowe miejsca w żłobkach, przedszkolach i szkołach; rozwijane innowacyjne programy nauczania, m.in. dzięki współpracy z warszawskimi uczelniami, pracodawcami i organizacjami pozarządowymi. Do 2022 r. stolica przeznaczy na rozwój edukacji 1,7 mld zł. Chodzi przede wszystkim o inwestycje i modernizacje w dzielnicach, które najszybciej się rozwijają, ale także o nowe pracownie, czy też wyposażenie szkół. Jest to kontynuacja działań rozpoczętych w 2007 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.