PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe przepisy dotyczące rekrutacji do szkół i przedszkoli

  • AT    7 lutego 2014 - 09:42
Nowe przepisy dotyczące rekrutacji do szkół i przedszkoli

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło nowe przepisy dotyczące rekrutacji do przedszkoli, szkół i placówek. Zobacz prezentację.
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej (MEN) Przemysław Krzyżanowski podczas konferencji „Ustawa rekrutacyjna – regulacje prawne, ochrona danych osobowych, rekrutacja elektroniczna”, adresowanej do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego przedstawił filozofię zmian wprowadzonych ustawą rekrutacyjną.

Czytaj też: Zasady rekrutacji do przedszkoli i szkół

Mówiąc o rekrutacji do przedszkoli podkreślił, że podstawowym kryterium zmian jest zapewnienie miejsca w przedszkolu dziecku zamieszkującemu na terenie danej gminy. Omówił także uregulowania dotyczące rekrutacji do szkół różnych typów. Szereg wprowadzonych przepisów prawnych funkcjonowało już wcześniej w praktyce samorządowej. Ustawa ma je uporządkować i usankcjonować.

Podczas dyskusji samorządowcy koncentrowali się wokół aktualnych problemów związanych z wdrożeniem przepisów ustawy rekrutacyjnej. Omówiono nowe regulacje prawne pod kątem ich praktycznego wykorzystania m.in. do opracowania lokalnych kryteriów rekrutacji do szkół i przedszkoli, problemy i propozycje ich rozwiązywania w zakresie rekrutacji elektronicznej oraz obowiązki wynikające z ustawy o ochronie danych osobowych w procesie rekrutacji.

Konferencję zorganizowano w ramach projektu systemowego „Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnymi II etap” realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Było to drugie poświęcone tej tematyce spotkanie z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. Pierwsze odbyło się 28 stycznia br. we Wrocławiu.

Zobacz szczegóły w dziale multimedia. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.