PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe rozwiązania edukacyjne w Poznaniu

  • PAP    23 marca 2013 - 11:59
Nowe rozwiązania edukacyjne w Poznaniu

Gra fabularna ucząca historii powstania wielkopolskiego, aplikacja wzmacniająca motywację do nauki, oraz serwis pomagający w nauce matematyki - nad takimi projektami pracują w Poznaniu uczestnicy Startup Sprint Edukacja.
W trwającej do niedzieli imprezie bierze udział ok. 50 osób z całej Polski. Pracują one nad 17 pomysłami. Jak powiedziała w sobotę w imieniu organizatorów Monika Synoradzka, Startup Sprint to trzydniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy tworzą rozwiązania biznesowe dla danej branży.

"Wśród uczestników są studenci, właściciele już funkcjonujących firm, nauczyciele, oraz osoby, które w świecie biznesu zaczynają stawiać pierwsze kroki. Z edycji na edycję rośnie liczba zgłaszanych pomysłów" - powiedziała.

Wśród opracowywanych w Poznaniu projektów są m.in. gra fabularna ucząca historii powstania wielkopolskiego, aplikacja wzmacniająca motywację np. do nauki języków obcych, projekt pomagający w edukacji seksualnej młodzieży i platforma dzielenia się wiedzą dla osób lubiących się uczyć.

Uczestnicy pracują też nad portalem służącym do komunikacji i wymiany wiedzy między studentami oraz studentami i wykładowcami a także aplikacją, która pokaże informacje o historii miejsca, w którym właśnie znajduje się jej użytkownik.

W poprzednich edycjach Startup Sprint opracowywano m.in. rozwiązania dla branży turystycznej i finansowej.

Pomysł na organizację imprezy poświęconej branży edukacyjnej zrodził się po przeprowadzeniu w jednym z poznańskich liceów lekcji dotyczących startupów i nowych technologii. "Zauważyliśmy, że tradycyjne podejście do przekazywania wiedzy to w obecnych czasach za mało" - powiedziała Synoradzka.

Prace nad startupami odbywają się pod okiem ekspertów - mentorów. Tym razem są to m.in. badacz edukacji z Uniwersytetu Gdańskiego, projektant e-learningu i twórcy platformy pomagającej w poszukiwaniu pracy. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone i mają szanse na wdrożenie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.