PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe specjalizacje to nowe możliwości

  • KB    12 sierpnia 2010 - 16:39

Został rozstrzygnięty konkurs na realizację projektu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy” opracowanego przez Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Urząd miasta Lublina jest partnerem w tym projekcie.
Współpraca pomiędzy ratuszem i uczelnią będzie polegała na konsultowaniu programów nowych specjalizacji, aby jak najlepiej dostosować je do wymogów rynku pracy. Jednym z celów jest także opracowanie i wdrożenie systemu regularnego gromadzenia przez uczelnię informacji od pracodawców w sprawie poziomu dopasowania kompetencji absolwentów do potrzeb pracodawców.

Nowe specjalizacje mają przyciągnąć do Lublina studentów i ograniczyć ich odpływ do innych ośrodków akademickich. Zdaniem lubelskiego urzędu, ich utworzenie znacznie wzmocni zasoby lokalnego rynku pracy, co niewątpliwie będzie świetnym argumentem w negocjacjach z potencjalnymi inwestorami.

Dzięki nowym specjalizacjom studenci będą mogli rozwijać umiejętności niezbędne do zarządzania wiedzą i informacjami, które przygotują ich do podjęcia pracy w nowoczesnych firmach, biurach, urzędach, administracji, mediach, instytucjach publicznych oraz ośrodkach zajmujących się kulturą i turystyką. Kształcenie na kilku nowych specjalizacjach rozpocznie się już od lutego 2011 roku, a kolejne będą uruchomione w październiku 2011.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.