PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe świadectwa dla uczniów kończących VI klasę podstawówki

  • PAP / MIW    6 czerwca 2017 - 18:51
Nowe świadectwa dla uczniów kończących VI klasę podstawówki
Weszła już w życie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. (fot. mat. MEN)

Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym 2016/2017 skończą VI klasę szkoły podstawowej otrzymają świadectwa szkolne na innych drukach - będą to świadectwa promocyjne do VII klasy, a nie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, jakie otrzymywali uczniowie starszych roczników.
We wtorek (6.06) weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Dokument ten wprowadza wzór świadectwa dla uczniów kończących VI klasę szkoły podstawowej, taki sam jak dla uczniów klasy IV i V.

Zmiana wzoru świadectwa dla uczniów kończących VI klasę jest konsekwencją zmian w ustroju szkolnym i przekształceniem sześcioletniej szkoły podstawowej w szkołę ośmioletnią. W efekcie uczniowie klasy VI zamiast pójść do gimnazjum, przejdą do klasy VII.

Rok szkolny 2016/2017 kończy się 23 czerwca.

Reforma edukacji, w ramach której zmieniona zostanie m.in. struktura szkół, rozpocznie się w roku szkolnym 2017/2018. W miejsce obecnie istniejących typów szkół zostaną wprowadzone stopniowo: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zmiana struktury szkół pociąga za sobą zmianę podstawy programowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.