PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna szkoła z nowoczesnym ogrzewaniem

  • PAP    6 grudnia 2011 - 15:06

Dwukondygnacyjny budynek gimnazjum, w którym jest osiem gabinetów dydaktycznych, dwie sale dla młodszych dzieci, archiwum, kuchnia, stołówka oraz szatnia oddano we wtorek w Kłodawie. To największa inwestycja oświatowa w historii gminy.
Powstała też sala sportowa z trybunami na 256 miejsc, wyposażona w sprzęt do gry, sala do rehabilitacji, pomieszczenia techniczne.

"Z nowoczesnego kompleksu będzie korzystać ok. 360 uczniów, którzy dotychczas uczyli się w starej szkole, wybudowanej w 1967 roku. Zajęcia odbywały się tam na zmiany, ponieważ nie wszyscy się mieścili" - powiedział zastępca kierownika referatu inwestycji urzędu gminy w Kłodawie, Grzegorz Zapytowski.

Budynek jest gazem ziemnym, a ciepła woda przygotowywana jest dzięki instalacji solarnej. Wokół obiektu powstały parkingi, plac zabaw, zamontowano nowe oświetlenie i posadzono drzewa.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 10,5 mln zł z czego 900 tys. zł przekazało ministerstwo sportu i turystyki.

Prace trwały od grudnia 2009 roku do października 2011. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2011-12-07 08:34:29

    Gaz ziemny moze byl nowoczesny w latach 70-tych, ale teraz tylko truje planete. Jedynym wyjsciem sa energie odnawialne, a wsrod nich - biomasa i inne odpady organiczne przetworzone na energie bezemisyjnie.