PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna: Zalewska najgorszym, Streżyńska najlepszym ministrem

  • Parlamentarny.pl    2 listopada 2016 - 09:58
Nowoczesna: Zalewska najgorszym, Streżyńska najlepszym ministrem
fot.pixabay

• Poza 500 plus, PiS nie zrealizował żadnych obietnic wyborczych – twierdzi Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).
• Posłanka Nowoczesnej chwali minister Streżyńską za zapowiedzi zmian w cyfryzacji, ale mocno krytykuje minister Zalewską za "chaos dla dzieci i koszty dla samorządów".
- Po roku od wyborów zamiast ciepłej wody w kranie mamy butę, chaos, arogancję i obłudę, nowe spory i niezrealizowane obietnice wyborcze. Poza 500 plus, PiS nie zrealizował żadnych obietnic wyborczych – twierdzi w rozmowie z Parlamentarny.pl Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).

Posłanka krytykuje PiS, sporo do zarzucenia ma ministerstwu spraw zagranicznych, ministerstwu obrony ale najwięcej ministerstwu edukacji. Jej zdaniem rząd powinien wycofać się z proceduralnych zmian w systemie oświaty.

- Mam nadzieję, że PiS wycofa się z reformy edukacji, a przynajmniej opóźni ją o dwa lata. Jeżeli nie, to zafunduje chaos nie tylko państwu, ale i samorządom - mówi Lubnauer.– Z mojego punktu widzenia najgorszym ministrem jest minister Anna Zalewska, ponieważ chce zafundować wszystkim polskim dzieciom chaos, pogorszenie jakości szkoły, a samorządom niesamowite koszty - dodaje.

Jedyny minister dobrze oceniony prze Nowoczesną to Anna Streżyńska- szefowa resortu cyfryzacji. - Uważamy, że to jedyny minister z wizją, który wie, co chce zrobić.

Cały wywiad czytaj na Parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ulka, 2016-11-02 12:21:04

    Zgadzam się , chaos i jeszcze raz chaos, dorwali się władzy i chcą syfu narobić, zobaczycie że sondaże wam polecą jak ta reforma przejdzie.....