PARTNER PORTALU
 • BGK

Nowoczesne ściągi na maturze

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    11 maja 2012 - 07:01
Nowoczesne ściągi na maturze

Dotarcie do osób oferujących pomoc w zdaniu matury z każdego przedmiotu na minimum 85 procent nie jest problemem.
„Pomoc” działa dzięki nowoczesnej technice – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Opłacony maturzysta, zwykle poprawiający jakiś przedmiot, w długopisie ma kamerę połączoną z internetem. Przesyła zdjęcia arkuszy do osoby, która je rozwiązuje i wrzuca na stronę. Następnie ktoś dzwoni do maturzysty i dyktuje.

Szefowa łódzkiej OKE mówi, że zwracano uwagę dyrektorom szkół, aby uważali na nietypowe zachowanie uczniów na maturze – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • gość, 2012-05-11 11:16:05

  A co! Wy nie ściągaliście na maturze? Dawniej ściągać było łatwo. Teraz praktycznie jest niemożliwie. Dlaczego więc czepiacie się maturzystów? Chodził do szkoły a nauczyciele brali za niego pieniądze. Jak go więc przygotowali, że bez ściągania nie zda? Co na to nadzór pedagogiczny? Też brał pieniądz...e i pierdział w stołki. Kogo tu winić? Przecież nie ucznia. Może jego rodziców nie było stać na korepetycje? Kto jest w stanie zdać maturę bez korepetycji? Nauczyciele nie przykładają się do pracy i lekcji ubywa. Tyle wolnego w szkołach nigdy jeszcze nie było. Między innymi przez egzaminy. Jedna klasa zdaje a reszta szkoły jest w domach. A poza tym, to taki cwaniak który potrafi ściągać na obecnej maturze da sobie doskonale radę w życiu. Przecież o to chodzi. Szkoła przygotowuje ucznia do życia. Potrafi ściągać. Misja spełniona.  rozwiń
 • TEODOR, 2012-05-11 10:27:43

  nie zawsze sie da to zrobic, czasami nastepuja awarie...
 • ŁUPEK, 2012-05-11 10:21:16

  KAŻDY SAM ROZWIĄZUJE SWOJE PROBLEMY,PRAWDAŻ?