PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesne zarządzanie oświatą w kolejnym etapie

  • RadomNews.pl    17 czerwca 2014 - 16:18
Nowoczesne zarządzanie oświatą w kolejnym etapie

Od września wszystkie radomskie placówki oświatowe będą objęte nowoczesnym systemem zarządzania, dostępnym dla Urzędu Miejskiego. Odpowiednie oprogramowanie jest już gotowe.
- Realizujemy bardzo duży i trudny organizacyjnie projekt, ale dzięki niemu dajemy rodzicom możliwość czuwania na bieżąco, z wykorzystaniem zdobyczy nowoczesnych technologii, nad całością procesu edukacyjnego ich dzieci, od szkoły podstawowej po średnią – mówi prezydent Andrzej Kosztowniak. – Z kolei, z punktu widzenia władz samorządowych, stworzyliśmy pierwszy element zarządzania miastem jako korporacją. Mamy nadzieję, że pozwoli nam to na tańsze, a na pewno lepsze zarządzanie tym bardzo istotnym obszarem, jaki stanowi oświata - mówi prezydent.

- Zakończyliśmy pierwszy, bardzo istotny etap zależący od nas jako organu prowadzącego, związany z dostarczeniem odpowiedniego oprogramowania i wyposażenia placówek oświatowych, oznaczającego dla gminy zakup 200 komputerów stacjonarnych i 100 urządzeń wielofunkcyjnych – mówi sekretarz Miasta Rafał Czajkowski, nadzorujący prace zespołu wdrażającego zintegrowany system zarządzania oświatą. - Teraz ten system będzie wypełniany treścią w szkołach i od tego, jak zostanie to zrobione, będzie zależało powodzenie całego naszego przedsięwzięcia – dodaje.

Plany zaś są takie, że od września we wszystkich szkołach ma zacząć funkcjonować dziennik elektroniczny, pozwalający na wgląd rodziców w postępy dziecka w nauce i kontrolę jego obecności w szkole. Od stycznia 2015 roku powinna już być prowadzona elektroniczna księgowość w placówkach, pozwalająca na wgląd w finanse oświaty i strukturę zatrudnienia z poziomu Wydziału Budżetu i Wydziału Edukacji. Od wiosny normą stanie się elektroniczny nabór do przedszkoli i szkół.

Oprogramowanie zapewniające obsługę zintegrowanego systemu zarządzania oświatą na terenie Gminy Miasta Radomia dostarczyło konsorcjum firm Vulcan (Wrocław) i Librus (Katowice), które wygrało ogłoszony przez gminę przetarg, oferując za swoje usługi za kwotę około 4,1 mln. Projekt jest współfinansowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.