PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowocześnie od podstaw

  • KB    10 sierpnia 2010 - 19:50
Nowocześnie od podstaw

Uczniowie 627 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego już wkrótce będą korzystać z nowoczesnych tablic interaktywnych, dofinansowanych ze środków samorządu województwa.
Do klas nauczania początkowego trafi w sumie 2341 takich multimedialnych narzędzi dydaktycznych. To największe tego typu przedsięwzięcie w kraju. Zarząd województwa ogłosił już przetarg na dostawę urządzeń.

Tablica interaktywna to nowoczesne urządzenie edukacyjne, które działa podobnie jak dotykowy ekran. Podłączenie do niej komputera, umożliwia za jej pomocą  obsługiwanie każdego programu uruchomionego w komputerze. Oprócz tego można na niej pracować, jak na zwykłej tablicy, sporządzać notatki, a następnie zapisać i wydrukować zawartość ekranu.

- To nowoczesne i doskonałe narzędzie dydaktyczne dla nauczycieli. XXI wiek zobowiązuje nas do podnoszenia jakości szkolnictwa. Tradycyjną tablicę zamienimy na interaktywną, a uczeń zamiast kredy dostanie elektroniczny wskaźnik - mówi marszałek Piotr Całbecki - Wyposażenie szkół w tablice interaktywne to największy unijny projekt tego typu, którego skala wdrożenia nie miała dotąd w Polsce precedensu.

Realizowany przez urząd marszałkowski województwa projekt zakłada wyposażenie w takie urządzenie niemal każdej klasy pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej. Partnerami przedsięwzięcia zostało 156 jednostek samorządu terytorialnego z regionu (ich lista tutaj) a na liście szkół, do których trafią tablice znalazło się 627 placówek.

W ramach projektu zakupionych zostanie 2341 zestawów urządzeń. Na taki zestaw złoży się tablica interaktywna wraz z oprogramowaniem, specjalistyczny projektor o krótkiej ogniskowej oraz notebook. W każdej szkole znajdzie się również wizualizer czyli urządzenie, które pozwala pokazywać  przedmioty lub dokumenty w powiększeniu, wykorzystując w tym celu projektor.

Zarząd województwa ogłosił już przetarg na dostawę urządzeń. Rozstrzygnięcie we wrześniu.  Pierwsze 1,2 tysiąca zestawów trafi do szkół jeszcze w tym roku, pozostałe w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.